Jak podaje portal "O2", ostatnie dni upływały nam pod znakiem słonecznej aury. Niestety już niedługo przyjdzie nam się pożegnać ze słońcem. Czeka nas załamanie pogody. Będzie deszczowo i chłodno. Co czeka nas w pogodzie w najbliższym czasie?

Czeka nas załamanie pogody

Obecnie pogodę w naszym kraju kształtuje wyż klinowy z centrum znajdującym się nad Łotwą. Dzięki temu mieszkańcy znacznej części Polski będą mogli się cieszyć jeszcze słoneczną pogodę. Najcieplej jest na zachodzie, gdzie termometry mogą pokazać temperaturę przekraczającą 20 stopni.

IMGW informuje, że niestety już niebawem sytuacja drastycznie się zmieni. Wszystko za sprawą płytkiego niżu z frontem atmosferycznym, który sprowadzi do nas opady deszczu. Wzrost zachmurzenia odnotujemy już w nocy z piątku na sobotę. Dotyczyło to będzie zachodniej i południowej części kraju, a także jego północno-wschodnich krańców. Tu mogą pojawić się opady deszczu.

Pogoda na weekend

W pogodę 13 maja należy spodziewać się zachmurzenia małego i umiarkowanego, które będzie wzrastało okresami do dużego. W drugiej połowie dnia spodziewane są opady deszczu głównie na południu i na północnym wschodzie. Temperatura od 16 stopni w Małopolsce i na Podkarpaciu, przez 22 w Centrum i 24 na Pomorzu.

W niedzielę zachmurzenia małego należy spodziewać się jedynie na południowym wschodzie, na pozostałym obszarze będzie ono umiarkowane, wzrastając okresami do dużego. Nad morzem zobaczymy 15 stopni, w Centrum 20, a na krańcach wschodnich nawet do 22 stopni.

Deszcz/YouTube @Danny Louis
Deszcz/YouTube @Danny Louis
Deszcz/YouTube @Danny Louis

Początek nowego tygodnia przywita nas deszczem

Niestety w poniedziałek należy spodziewać się w Polsce zachmurzenia dużego i całkowitego. Intensywnie popada na przeważającym obszarze kraju. Spadnie też temperatura. Będzie od 12 do 18 stopni. Najcieplej na Suwalszczyźnie, gdzie termometry pokażą nawet 22 stopnie.

We wtorek znów popada, choć tym razem najintensywniej na Podhalu. Na Podkarpaciu mogą pojawić się lokalne burze. Temperatura od 10 do 12 stopni.

To też może cię zainteresować: Książę William nie zostawia na zachowaniu młodszego brata suchej nitki. Czy pojednanie między synami księżnej Diany jest jeszcze możliwe

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ostatnie nagranie z 8-letnim Kamilem obiegło sieć. Trudno powstrzymać łzy

O tym się mówi: Katarzyna Dowbor odsłoniła kulisy swojego odejścia z programu "Nasz nowy dom". Wiadomo, kto podjął tę decyzję