Jak informuje portal "Super Express", światło dzienne ujrzały nowe fakty w sprawie rodziny 8-letniego Kamila z Częstochowy. Ustalenia śledczych wskazują, że 14 marca olkuski sąd zdecydował o ograniczeniu władzy rodzicielskiej Magdaleny B. Dziecko nie trafiło jednak do pieczy zastępczej, a sąd zdecydował jedynie o zobowiązaniu matki do współpracy z asystentem rodziny. Kilkanaście dni później Kamil został skatowany przez ojczyma.

Dramat 8-letniego Kamila

Cała Polska śledziła desperacką walkę lekarzy o życie 8-letniego Kamila. Chłopiec trafił do szpitala 3 kwietnia w stanie ciężkim. Miał poparzone 25 procent powierzchni ciała, a także połamane kończyny. Po trwającej 35 dni walce, chłopiec zmarł.

Sprawa 8-letniego dziecka poraża nie tylko bestialstwem sprawcy, ale także nieudolnością insytucji państwa, które sprawowały piecze nad rodziną i miały świadomość, że nie dzieje się w niej dobrze.

Polska Agencja Prasowa przypomina, że Kamil wspólnie z rodziną przez kilka miesięcy mieszkał w Olkuszu. W tym czasie tamtejszy sąd wydał dwa orzeczenia dotyczące dzieci znajdujących się pod opieką Magdaleny B.

Magdalna B./YouTube @Uwaga! TVN
Magdalna B./YouTube @Uwaga! TVN
Magdalna B./YouTube @Uwaga! TVN

Decyzje sądu

Pierwsze orzeczenie zapadło 18 listopada 2022 roku. Sąd zdecydował wówczas o objęciu rodziny nadzorem kuratora sądowego, który miał sprawdzać, jak Magdalena B. i jej mąż "wywiązują się obowiązków rodzicielskich". Rodziną miał się również zajmować asystent rodziny, a także dzielnicowy.

Z informacji przekazanych przez PAP wynika, że kolejna decyzja sądu zapadła cztery miesiące później, dokładnie 14 marca bieżącego roku. Prawomocne orzeczenie sądu ograniczyło Magdalenie B. władzę rodzicielską nad dziećmi, w tym nad 8-letnim Kamilem. Matka miała współpracować z asystentem rodziny i kuratorem.

3 kwietnia olkuski sąd wydał ostatnie postanowienie dotyczące rodziny, które miało związek ze zmianą przez nich adresu. Na niejawnym posiedzeniu sąd zdecydował o przekazaniu sprawy do sądu w Częstochowie, gdzie od lutego tego roku ponownie zamieszkała rodzina B.

Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD

Tego samego dnia biologiczny ojciec Kamilka zawiadomił służby o dramatycznym stanie chłopca.

Co sądzicie o działaniu służb w tej sprawie?

To też może cię zainteresować: Znany publicysta odniósł się do sprawy 8-letniego Kamila z Częstochowy. Jakiej kary oczekuje dla sprawcy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dzieci księcia Williama i księżnej Kate skradły show. Internauci oszaleli na punkcie ich zachowania w trakcie koncertu koronacyjnego

O tym się mówi: Katarzyna Dowbor odsłoniła kulisy swojego odejścia z programu "Nasz nowy dom". Wiadomo, kto podjął tę decyzję