Jak przypomina portal "Goniec", śmierć 8-letniego Kamila wstrząsnęła całą Polską, podobnie jak bestialstwo, z jakim znęcał się nad nim ojczym. Poziom emocji jest tak wielki, że zaczęły się pojawiać głosy, że dla takich zwyrodnialców prawo powinno przewidywać karę śmierci. Do kwestii tej odniósł się publicysta Tomasz Terlikowski.

Ogromne poruszenie śmiercią 8-letniego Kamila

3 kwietnia 8-letni Kamil trafił do szpitala. Chłopiec przez 5 dni cierpiał z powodu rozległych oparzeń, które nie zostały przez ten czas w sposób odpowiedni zaopatrzone. 35 dni trwała desperacka walka lekarzy o życie skatowanego Kamila. Niestety mimo zastosowania najbardziej zaawansowanych procedur medycznych, dziecko zmarło.

Dawid B. miał bić pasierba, przypalać go papierosami, a 29 marca polewał go wrzątkiem i kłaść na rozgrzanym piecu. Bestialstwo, jakim się wykazał, nie mieści się w głowie, tym bardziej że ofiarą było niewinne, bezbronne dziecko. Trudno się dziwić emocjom i ogromnemu poruszeniu społeczeństwa tragedią, do jakiej doszło.

8-letni Kamil z Częstochowy/YouTube @Uwaga! TVN
8-letni Kamil z Częstochowy/YouTube @Uwaga! TVN
8-letni Kamil z Częstochowy/YouTube @Uwaga! TVN

Kara śmierci

Wiele osób otwarcie wskazuje, że jedyną sprawiedliwą karą dla Dawida B. jest kara śmierci. Zupełnie innego zdania jest publicysta Tomasz Terlikowski, którego zdaniem żądania tego typu kary wynikają z ogromnych emocji, jakie towarzyszą sprawie, a kara śmierci nie może być uznana za sprawiedliwą.

W rozmowie z portalem "Goniec", podkreślił, że polski system prawny nie przewiduje już takiej kary i wszelkie dywagacje na ten temat są "pozbawione sensu". Terlikowski zwrócił uwagę, że ludzie domagają się dla przestępcy tego samego, co on zrobił Kamilkowi. Podkreśla jednak, że państwo nie ma się mścić na sprawcy. Ma ochronić innych przed tym, co mógłby jeszcze zrobić.

"Państwo nie jest od tego, żeby dokonywało zemsty czy odwetu na sprawcy nawet najcięższych przestępstw, ponieważ państwo nie jest przestępcą" - stwierdził publicysta.

Tomasz Terlikowski / screen yt
Tomasz Terlikowski / screen yt
Tomasz Terlikowski / screen yt

Terlikowski podkreślił również, że toczone w sprawie dyskusje nie powinny się koncentrować na karze śmierci, której nigdy nie będzie w naszym prawodawstwie, ale na szeregu zaniedbań, do jakich doszło w tej sprawie i próbie uniknięcia ich w przyszłości.

Zgadzacie się z taką argumentacją?

To też może cię zainteresować: Matka 8-letniego Kamila z Częstochowy wysłała prośbę do sądu. Odpowiedź mogła być tylko jedna. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dzieci księcia Williama i księżnej Kate skradły show. Internauci oszaleli na punkcie ich zachowania w trakcie koncertu koronacyjnego

O tym się mówi: Katarzyna Dowbor odsłoniła kulisy swojego odejścia z programu "Nasz nowy dom". Wiadomo, kto podjął tę decyzję