Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", 8-letni Kamil z Częstochowy trafił do szpitala 3 kwietnia. Przez 35 dni lekarze prowadzili desperacką walkę o życie chłopca, który został skatowany przez swojego ojczyma. Bestialstwo, z jakim Dawid B. znęcał się nad pasierbem, nie mieści się w głowie. Sąsiedzi rodziny zdradzili powody zachowania oprawcy.

Jak mogło dojść do podobnej tragedii?

Po tym, jak cała Polska dowiedziała się o dramacie 8-letniego Kamila, wielu zadawało sobie pytanie, jak mogło dojść do podobnej tragedii. Rodzina znajdowała się pod nadzorem kuratora, a także miała założoną tzw. Niebieską Kartę. Sąsiedzi rodziny B. w rozmowie z dziennikarzami wskazywali, że dzieci nie miały śladów znęcania się.

Jedna z sąsiadek w rozmowie z portalem "WP" podkreśliła, że w porze obiadowej do mieszkania, w którym mieszkała rodzina skatowanego chłopca, pojawiał się katering z "dobrej restauracji", co skłaniało ją do stwierdzenia, że "nie jest tam chyba tak źle".

Dom, w którym mieszkała rodzina B./YouTube @Uwaga! TVN
Dom, w którym mieszkała rodzina B./YouTube @Uwaga! TVN
Dom, w którym mieszkała rodzina B./YouTube @Uwaga! TVN

Ucieczka z domu

W rozmowie z dziennikarzami "TVN 24" jeden z sąsiadów wskazywał, że Kamil uciekał z domu. Raz uciekł przez okno, ale policja przywiozła go z powrotem do domu. Zdaniem wspomnianej osoby, Dawid B. miał kochać swoje dzieci, ale do dzieci partnerki z poprzednich związków miał zdecydowanie gorszy stosunek.

"Nie miał do nich uczuć, nie związał się z nimi, takie popychadła to były dla niego, a Kamilowi obrywało się za te ucieczki" - powiedział jeden z rozmówców stacji. Jak ustalono, 8-latek aż trzykrotnie uciekał z domu, kiedy rodzina mieszkała w Olkuszu.

8-letni Kamil z Częstochowy/YouTube @Uwaga! TVN
8-letni Kamil z Częstochowy/YouTube @Uwaga! TVN
8-letni Kamil z Częstochowy/YouTube @Uwaga! TVN

Zarzuty dla oprawcy uległy zmianie

Po śmierci Kamila, zarzuty postawione jego ojczymowi ulegną zmianie. Do tej pory mężczyzna był oskarżany o usiłowanie pozbawienia życia swojego pasierba. Teraz minister sprawiedliwości wydał polecenie o zmianie kwalifikacji na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Minister Ziobro zapewnił, że kara powinna spotkać wszystkich, którzy dopuścili się zaniedbań w tej sprawie.

Myślicie, że uda się ukarać wszystkich, którzy dopuścili się zaniedbań w sprawie Kamila?

To też może cię zainteresować: Ojciec 8-letniego Kamila liczył na cud. Miał nadzieję, że chłopiec zdąży się spotkać z kimś bardzo dla siebie ważnym

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Sprzedałam mieszkanie i pieniądze oddałam synowi. Teraz żałuję

O tym się mówi: Marta Kubacka zdobyła się na poruszające wyznanie. Opowiedziała o swojej walce o zdrowie i życie