Jak informuje portal "Goniec", w poniedziałek 17 kwietnia do prokuratury zgłosiła się kobieta, która zgłosiła możliwość popełnienia przestępstwa. Oskarżeni o błąd w sztuce lekarskiej są lekarze z jednego z krakowskich szpitali, w którym zmarło dziecko kobiety. Zrozpaczona matka wskazuje, że źle prowadzono jej ciążę, czego efektem była śmierć jej nowo narodzonego maleństwa. Prokuratura wszczęła śledztwo.

Dramat w jednym ze szpitali. Zmarło niemowlę

Do dramatycznej sytuacji doszło 10 kwietnia w jednym z krakowskich szpitali. Kobieta wskazuje, że śmierć jej nowo narodzonego dziecka była wynikiem zaniedbań, jakich mieli się dopuścić opiekujący się nią w czasie porodu lekarze. Zrozpaczona matka zgłosiła sprawę do prokuratury, a ta, zdecydowała o wszczęciu postępowania przygotowawczego.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci noworodka 14 kwietnia 2023 roku. W rozmowie z "Super Expressem" rzeczniczka Ujastek poinformowała, że chłopiec urodzony 10 kwietnia był w skrajnie ciężkim stanie. Miał otrzymać zaledwie 1 punkt w 10-stopniowej skali Apgar.

Personel medyczny zdecydował o przeniesieniu chłopca na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie niestety po 4 dniach wysiłków lekarzy, zmarł. Rzeczniczka placówki zapewniła, że "wszystko odbyło się w zgodzie ze sztuką lekarską". Innego zdania jest matka chłopca.

Prokurator/YouTube @TTV
Prokurator/YouTube @TTV
Prokurator/YouTube @TTV

Prokuratura przyjrzy się okolicznością śmierci 6-latka

To nie jedyna sprawa dotycząca śmierci dziecka, jaką obecnie zajmuje się prokuratura. Śledczy mają się przyjrzeć również zgonowi 6-letniego chłopca, który 10 kwietnia trafił do szpitala w Proszowicach w Małopolsce. Chłopiec skarżył się na ból brzucha. Kilka godzin później lekarze stwierdzili zgon dziecka.

Prokuratura Rejonowa dla Krakowa Nowej Huty wszczęła śledztwo w sprawie narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, którego następstwem był jego zgon. Na ten moment nikt nie usłyszał w sprawie zarzutów. Przeprowadzono sekcję zwłok dziecka, która ma dać odpowiedź na pytanie, co doprowadziło do jego śmierci.

Jeśli pojawią się nowe informacje w obu sprawach, z pewnością was o tym poinformujemy.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Teściowa wystawiła synowej rachunek za opiekę nad dzieckiem. Kobieta nie kryje oburzenia całą sytuacją

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Krawczyk Junior reaguje na słowa Ewy Krawczyk. Poszło o miejsce na cmentarzu

O tym się mówi:Zaskakujące informacje o Zbigniewie Zamachowskim i Gabrieli Muskały. Czy kolejny związek aktora należy już do przeszłości