Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", Wielki Tydzień to czas, kiedy wierni przystępują do sakramentu pokuty, by w czasie Wielkanocy przyjąć komunię świętą. Nie wszyscy decydują się na spowiedź, na czym zaważyły trudne doświadczenia z konfesjonału. Wystarczyło jedno zdanie wypowiedziane przez kapłana. Poznajcie szczegóły!

Ostatnia spowiedź

"WP" opisuje historię młodej kobiety, dla której spowiedź skończyła się odejściem od kościoła. Agnieszka bardzo angażowała się w życie wspólnoty, a świątynie traktowała praktycznie jak drugi dom. Uczestniczyła w codziennej mszy świętej. Teraz pojawia się w kościele tylko wtedy, gdy musi.

Jak wyznała kobieta, nie czuje się z tym dobrze, ale nie jest w stanie się przełamać. Nie po tym, co usłyszała w konfesjonale od duchownego, któremu się spowiadała. Agnieszka miała wyznać duchownemu, że miewa myśli samobójcze, na co duchowny miał powiedzieć, że "to nie grzech". Na tym jednak nie poprzestał.

Konfesjonał/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Konfesjonał/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Konfesjonał/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD

Stwierdził, że myśli o odebraniu sobie życia pojawiają się dlatego, że młoda kobieta "pewnie za mało się modli". Udzielił też jej rady, żeby przy kolejnej myśli samobójczej pomodliła się na różańcu.

"Jeśli jakiś ksiądz nie wie, co powiedzieć, powinien chyba pokierować dalej, do innego kapłana, do lekarza, do psychologa?" - powiedziała Agnieszka, wyjaśniając, że po tym wydarzeniu zdecydowała się odsunąć od Kościoła.

Słowa, które nie powinny paść

O traumatycznych doświadczeniach z konfesjonału opowiedziała również inna Paulina, która ostatni raz spowiadała się w wieku 18. lat. Właśnie wtedy wyspowiadała się z przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

Na wyznany grzech kapłan zareagował słowami "Bogu nie dajesz, a komu innemu dajesz?". Młoda kobieta podkreśliła, że choć minęło już kilka lat, wciąż te słowa dźwięczą w jej głowie, jakby padły przed chwilą. Zaznaczyła, że od tamtego czasu w Kościele bywa sporadycznie.

Spowiedź/YouTube @Prawdę Powiedziawczy - ewangelizuj_pl
Spowiedź/YouTube @Prawdę Powiedziawczy - ewangelizuj_pl
Spowiedź/YouTube @Prawdę Powiedziawczy - ewangelizuj_pl

Co sądzicie o opisanych sytuacjach?

To też może cię zainteresować: To jeden z częściej popełnianych grzechów. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że go popełniają. O czym mowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tak wyglądały ostatnie chwile Jana Pawła II. Wiadomo, jak odchodził Papież Polak

O tym się mówi: Thomas Thurnbichler zdradził, co działo się w kadrze po rezygnacji Kubackiego. Padły przejmujące słowa