Jak przypomina portal "Super Express", Dawid Kubacki spędza ostatnie tygodnie, czuwając przy szpitalnym łóżku swojej żony. Przed ostatnimi zawodami z cyklu Raw Air skoczek wycofał się z rywalizacji, a o powodach decyzji poinformował dzień później. Przyznał wówczas, że jego ukochana ma poważne problemy z sercem, a lekarze walczą o jej życie. Na dwa tygodnie zniknął z mediów, zamieszczając wówczas zaledwie 2 posty. W miniony weekend mieliśmy okazję zobaczyć skoczka w trakcie pierwszego wywiadu od tamtych dramatycznych wydarzeń.

Dramatyczne chwile

Kiedy Dawid Kubacki wycofał się z zawodów w Vikersund z powodów osobistych, nikt nie spodziewał się, że sytuacja jest aż tak dramatyczna. Dzień później usłyszeliśmy o poważnych problemach kardiologicznych Marty Kubackiej, o której życie walczyli lekarze z zabrzańskiego szpitala.

Do rodziny Kubackich popłynęły szerokim strumieniem głosy wsparcia ze strony sportowców, polityków, duchowieństwa i przede wszystkim od kibiców skoczka. Wszyscy zapewniali, że w tych trudnych chwilach sercem i myślami są ze skoczkiem i jego najbliższymi. Wiele osób zapewniało też o swojej modlitwie.

Dawid i Marta Kubaccy/YouTube @Info-Fakty
Dawid i Marta Kubaccy/YouTube @Info-Fakty
Dawid i Marta Kubaccy/YouTube @Info-Fakty

Dawid Kubacki udzielił pierwszych wywiadów

Po dwóch tygodniach w pełni zrozumiałego milczenia skoczek udzielił pierwszych wywiadów, w których mówił o poprawiającym się stanie żony i wynikach, które poprawiają się w zaskakującym dla lekarzy tempie. Kubacki nie ukrywa, że przed Martą jeszcze długa droga do powrotu do pełni sił. Zapewnił jednak, że najgorsze jest już za nimi.

Na nagraniach widać, że Dawid jest mocno zmęczony, a ostatnie tygodnie z pewnością dały mu się mocno we znaki. Mimo zmęczenia skoczek deklaruje, że wciąż ma sporo chęci do skakania i jeśli tylko mu się uda podzielić treningi z opieką nad żoną, to będzie chciał wrócić na skocznie.

Miejmy nadzieję, że już niebawem cała rodzina Kubackich będzie mogła odpocząć w domu.

To też może cię zainteresować:Adam Małysz złożył deklarację w sprawie Dawida Kubackiego. Czego dokładnie dotyczyła

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To jeden z częściej popełnianych grzechów. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że go popełniają. O czym mowa

O tym się mówi:Dziś kolejna rocznica odejścia Krzysztofa Krawczyka. Jak wygląda jego grób