Jak podaje portal "O2", ojciec Tadeusz Rydzyk nie krył swojego oburzenia, komentując zamieszanie wokół osoby Jana Pawła II. Zdaniem toruńskiego redemptorysty ataki na Papieża Polaka są jednoznaczne z "uderzaniem w Pana Boga" oraz w Polaków i próbą "wyrwania z naszych serc Jezusa, a równocześnie zniszczenia Narodu". Poznajcie szczegóły!

Wciąż nie milkną echa zamieszania wokół Jana Pawła II

W ostatnią niedzielę obchodziliśmy 18. rocznicę śmierci Papieża Polaka i w wielu kościołach upamiętniono to wydarzenie mszami i marszami. W ich trakcie wierni manifestowali nie tylko pamięć o Janie Pawle II, ale także przywiązanie do jego nauki. W tym roku obchody odbywały się w cieniu zarzutów, jakie kierowane są pod adresem Karola Wojtyły.

W Polsce wciąż nie milkną echa materiału Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3", w której wskazywano, że Wojtyła będąc kardynałem, tuszował nadużycia, jakich dopuszczali się podlegający mu duchowni. Do tez formułowanych w materiale już nie raz odnosił się ojciec Tadeusz Rydzyk.

W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Rydzyk, wskazywał, że wszelkie ataki na Jana Pawła II są dowodem na to, jak "szatan nienawidzi Pana Boga"."Bo uderzenie w św. Jana Pawła II jest uderzeniem w Pana Boga i w nas, Polaków, żeby wyrwać Pana Jezusa z naszych serc, a równocześnie zniszczyć Naród" - stwierdził Rydzyk, nie kryjąc przy tym swojego oburzenia.

Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com
Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com
Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com

"Bezwstydne ataki"

Ojciec Rydzyk jest przekonany, że wszelkie próby zdyskredytowania Jana Pawła II mają sprawić, że ludzie przestaną traktować go jak autorytet i zapomną o nauce, którą głosił. Toruński redemptorysta nie ma wątpliwości, że są to "bezwstydne ataki".

Rydzyk podkreślił również, że rodzice powinni kształtować opinię młodzieży na temat Jana Pawła II, dla których Papież Polak jest już postacią historyczną.

Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube: naTemat.pl
Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube: naTemat.pl
Tadeusz Rydzyk/YouTube @naTemat.pl

Co sądzicie o słowach ojca Rydzyka?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Muszę opiekować się obcą kobietą. Jej wnuczka już maj jej dosyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dziś 18 rocznica odejścia papieża Polaka. Jak wyglądały jego ostatnie dni

O tym się mówi: Dawid Kubacki podzielił się wiadomością od Piotra Żyły. "Myślę, że jak on się za to zabierze, to jutro będziemy jechać do domu"