Dziś Obchodzimy 18 rocznice śmierci Jana Pawła II.

18. rocznica śmierci papieża. Tak wyglądał dzień śmierci Jana Pawła II

18 lat temu zmarł papież Polak. Jan Paweł II po dziś dzień czczony jest przez miliony wiernych na całym świecie. Pamięć o Janie Pawle II nie umarła. Po dzis. Dzień jest on uważany przez wiele podmiotów w Polsce i na świecie za jednego z najbardziej wpływowych papieży w dziejach Kościoła Katolickiego.Dziś w całej Polsce organizowane są procesje “w obronie pamięci i dobrego imienia” papieża.

Dziś (2.04) obchodzimy 18. rocznica śmierci Jana Pawła II . Dzień ten stał się okazją do obchodzenia przez wielu Polaków. Z tej okazji w większości polskich miast organizowane sa uroczystości.

Dziś msza papieska na czele z Narodowym Marszem Papieskim wystartowała godzinie 11:00 w Warszawie. Różne podmioty także świętują ten dzień, między innymi Polskie Koleje Państwowe.

1 lutego 2005 roku stan zdrowia papieża Polaka mocno się pogorszył, papież trafił wówczas Jan Paweł II trafił do polikliniki Gemelli po gwałtownym ataku niewydolności oddechowej spowodowanym zapaleniem krtani i tchawicy. Był hospitalizowany przez 10 dni. Po tym czasie ponownie trafił do szpitala i przeszedł operację tracheotomii.

31 marca stan papieża mocno się pogorszył. Dwa ni porznij było już źle. O 21:37 2 kwietnia zmarł.