Jak przypomina portal "Pomponik", Elżbieta Jaworowicz od ponad czterech dekad związana jest z Telewizją Polską. Dziennikarka ostatnio postanowiła powiedzieć, co naprawdę myśli o Jolancie Kwaśniewskiej. Takich słów z ust prowadzącej "Sprawę dla reportera" niewielu się spodziewało. Co dokładnie powiedziała?

Elżbieta Jaworowicz o Jolancie Kwaśniewskiej

Elżbieta Jaworowicz postanowiła powiedzieć, co nieco na temat Jolanty Kwaśniewskiej. Pretekstem do tego była książka "Pierwsza pośród dam", która poświęcona jest właśnie żonie Aleksandra Kwaśniewskiego. Dziennikarka postanowiła powiedzieć, co naprawdę myśli o byłej pierwszej damie, która od lat jest niekwestionowaną liderką rankingów sympatii Polaków.

Podkreśliła, że Jolanta Kwaśniewska łączy urok i wdzięk z niezwykłą empatią. "Obserwowałam także sytuację spontanicznej i żywej reakcji na życiowe problemy osób i zbiorowości. Na przykład w czasie powodzi w Małopolsce - inicjatywa pomocy - niestrudzone przyjmowanie pokrzywdzonych na spotkaniach, wywiadach" - pochwaliła Kwaśniewską Jaworowicz.

Jolanta Kwaśniewska/YouTube @Miasto Legnica
Jolanta Kwaśniewska/YouTube @Miasto Legnica
Jolanta Kwaśniewska/YouTube @Miasto Legnica

W tej roli Jolantę Kwaśniewską widzi Elżbieta Jaworowicz

Jaworowicz podkreśliła, że dostrzega w Kwaśniewskiej nie tylko byłą pierwszą damę i żonę polityka, ale także osobę, która byłaby w stanie "pełnić historyczne funkcje" i "wpływać na losy świata".

Prowadząca program "Sprawa dla reportera" podkreśla, że potwierdzeniem tej tezy są cechy Jolanty Kwaśniewskiej. Wymienia tu niezwykłą pamięć byłej pierwszej damy do nazwisk oraz zapamiętywania historii rodzinnych.

Elżbieta Jaworowicz/ screen youtube
Elżbieta Jaworowicz/ screen youtube
Elżbieta Jaworowicz/ screen youtube

Zgadzacie się z taką opinią Jaworowicz?

To też może cię zainteresować: Kobieta dostała rachunek za gaz. Kwota, na jaką opiewała faktura, zwaliła ją z nóg. Jej przypadek nie jest odosobniony

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Ostrowska-Królikowska wydała oświadczenie w sprawie Antka i jego żony. Na tym jednak nie poprzestała

O tym się mówi: Dawid Kubacki podzielił się wiadomością od Piotra Żyły. "Myślę, że jak on się za to zabierze, to jutro będziemy jechać do domu"