Jak przypomina portal "Goniec", od poniedziałkowego popołudnia serca wszystkich kibiców skoków narciarskich, choć nie tylko, kierują się ku Dawidowi i Marcie Kubackim. Wszystko po tym, jak skoczek przekazał druzgocącą informację, że jego żona walczy teraz o życie. Głosy wsparcia płyną do Kubackiego od tysięcy osób. Na wyjątkowy gest zdobyła się również Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).

Ogrom wsparcia płynie do rodziny Kubackich

Po tym, jak Dawid Kubacki zdradził dramatyczne okoliczności, które zmusiły go do zakończenia sezonu, głosy wsparcia popłynęły do niego szerokim strumieniem. Trener polskiej kadry Thomas Thurnbichler przyznał, że w tej chwili sport schodzi na drugi plan, najważniejsze jest, żeby walka, jaką o życie toczy Marta Kubacka, okazała się zwycięska.

W gronie osób, które wyraziły wsparcie dla naszego skoczka, znaleźli się również jego rywale ze skoczni, z Granerudem i Kraftem na czele. Nie zabrakło również specjalnego komunikatu wydanego przez FIS. Co się w nim znalazło?

FIS wydał specjalny komunikat

W wydanym przez FIS komunikacie podkreślono, że w takich sytuacjach jak ta, sport schodzi na daleki plan, bo najważniejsza jest rodzina.

"Wszyscy uwielbiamy oglądać twój wysiłek i wiemy, że będziemy czynić to dalej, ale rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu, niezależnie od tego, jaka rywalizacja się odbywa" - czytamy w wiadomości, w której zapewniono Dawida o pełnym wsparciu.

FIS zaapelował również o uszanowanie prywatności skoczka i jego najbliższych w tym niełatwym dla nich czasie.

Kiedy tylko pojawią się nowe informacje dotyczące stanu Marty Kubackiej, z pewnością was o nich poinformujemy.

To też może cię zainteresować: Nowe informacje w sprawie Marty Kubackiej. Co wiadomo na temat okoliczności, w jakich żona Dawida Kubackiego trafiła do szpitala

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Paulina Smaszcz ogłosiła zwycięstwo. "Mój były mąż wreszcie zrozumiał". O co dokładnie chodzi

O tym się mówi: Odszedł popularny aktor. Zagrał w największych produkcjach z "Harrym Potterem" i "Gwiezdnymi wojnami" na czele