Jak przypomina portal "Super Express", Dawid Kubacki podzielił się dramatyczną wiadomością, że jego żona trafiła do szpitala. Skoczek nie ukrywa, że stan jego żony jest ciężki, a lekarze walczą o jej życie. Polskiego zawodnika wspierają jego koledzy z Pucharu Świata, gwiazdy i internauci. Do tego grona dołączył również prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Dramatyczne okoliczności nieobecności Dawida Kubackiego w Vikersund

Przed niedzielnym finałem turnieju Raw Air media obiegła wiadomość o niespodziewanym wycofaniu się ze startu Dawida Kubackiego. Pojawił się wówczas dość lakoniczny komunikat, że powodem są "sprawy osobiste". Dzień później skoczek wyjaśnił, że jego powrót do domu miał związek z poważnym stanem żony.

Marta Kubacka trafiła do szpitala z powodów kardiologicznych. Skoczek nie ukrywa, że lekarze starają się uratować życie jego ukochanej. Kubacki zapewnił, że Marta to "silna dziewczyna i będzie walczyła".

Pod poruszającym wpisem Kubackiego pojawiło się wiele słów wsparcia, m.in. od rywalki Kubackiego w Pucharze Świata z Granerudem i Kraftem na czele.

Politycy wyrażają wsparcie dla Dawida Kubackiego

"W tym trudnym momencie wszyscy jesteśmy z Dawidem Kubackim i Jego Najbliższymi. Dobrą, życzliwą myślą, wsparciem i modlitwą o zdrowie otaczamy całą Rodzinę. Drogi Panie Dawidzie! Od lat jest Pan dla Polski i dla nas zawsze i niezawodnie. Jesteśmy z Panem!!!" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Do trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się Dawid Kubacki, odniósł się rownież premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podziękował skoczkowi za cały sezon, życząc mu dużo siły w tym niełatwym czasie.

Nie pozostaje nam nic innego, jak podpisać się pod wszystkimi wyrazami wsparcia, jakie płyną teraz do rodziny Kubackich.

To też może cię zainteresować: Nowe informacje w sprawie Marty Kubackiej. Co wiadomo na temat okoliczności, w jakich żona Dawida Kubackiego trafiła do szpitala

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Przy naszym dziecku narzekała na brak sił. Gdy urodziła jej córka, energia nagle babci wróciła

O tym się mówi: Adam Małysz podzielił się wiadomością, jaką otrzymał od Dawida Kubackiego. Jaka była jej treść