Jak podaje portal "Goniec", do skandalicznej sytuacji doszło na cmentarzu w Głogowie (Dolny Śląsk). Bliscy zmarłej Antoniny Sawickiej dowiedzieli się, że podniesiono im opłatę za jej grób. Powodem miał być fakt, że w mogile pochowana została "dodatkowa" osoba. Bliscy nie mieli o niczym pojęcia. Teraz oskarżają zarządce cmentarza. Poznajcie szczegóły!

Skandal na głogowskim cmentarzu

Pan Janusz Sawicki w rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że przeżył spory szok, kiedy dowiedział się, że musi zapłacić więcej za rodzinny grób, bo poza Antoniną Sawicką leży tam również zupełnie obcy mężczyzna.

Zdaniem pana Janusza jego pochówek nastąpił w czasie epidemii koronawirusa i najprawdopodobniej jest to śmiertelna ofiara Covid-19. Mężczyzna zdecydował się na zawiadomienie o całej sprawie policji. "Takie podkładanie zwłok to przecież przestępstwo" - stwierdził.

Cmentarz / YouTube: GUT FEELING
Cmentarz / YouTube: GUT FEELING
Cmentarz / YouTube: GUT FEELING

Doszło do pomyłki?

Osoby odpowiedzialne za prowadzenie głogowskiego cmentarza komunalnego zaprzeczają zarzutom, jakie padają ze strony rodziny Sawickich. Potwierdzają, że choć faktycznie zażądano większej opłaty, choć jak wyjaśnia, było to wynikiem zwykłej pomyłki.

Błąd miał nastąpić w momencie zapisywania nazwiska zmarłego, które brzmiało podobnie do Sawickic. "Wprowadzono takie dane do bazy i błędnie poinformowano rodzinę" - wyjaśnił w rozmowie z "Super Expressem" Rafał Pietrzak, rzecznik miejskiego przedsiębiorstwa GPK.

Pietrzak zapewnił, że pomyłka miała charakter wirtualny i dotyczyły tylko zapisu. W grobie rodziny Sawickich ma spoczywać tylko pani Alina. Fizycznie nie został tam pochowany żaden inny zmarły.

Cmentarz/YouTube @Tygodnik Podhalański
Cmentarz/YouTube @Tygodnik Podhalański
Cmentarz/YouTube @Tygodnik Podhalański

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Ceny wielkanocnych smakołykow od Magdy Gessler zwalają z nóg. Widząc cenę połowy jajka faszerowanego, niejedna osoba przetrze oczy ze zdumienia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marcin Najman zdobył się na szczere wyznanie dotyczące Mateusza Murańskiego. "Myślałem, że wszystko będzie już z tą sprawą ok"

O tym się mówi: Julia Faustyna poddała się testom DNA. Czy udało się potwierdzić ostateczną tożsamość dziewczyny podającej się za zaginioną Madeleine McCann