Jak przypomina portal "Super Express", tegoroczne Święta Wielkanocne obchodzić będziemy na początku kwietnia. O tym, że obchody Wielkanocy zbliżają się dużymi krokami świadczy choćby oferta lokali gastronomicznych, które oferują już świąteczne przysmaki. Jedną z nich jest Restauracja "U Fukiera" prowadzona przez Magdę Gessler. Za połowę jaja faszerowanego pieczarkami zapłacimy tu aż 7 zł!

Ceny u Magdy Gessler robią wrażenie

Restauracja "U Fukiera" przedstawiła już świąteczne menu. Ceny wielkanocnych dań niejedną osobę przyprawią o zawroty głowy. Chętnych na ich kupno pewnie nie zdziwi, że w tym roku będą musieli zapłacić więcej niż w zeszłym roku.

5 połówek jaj faszerowanych pieczarką obecni kosztuje 35 zł (7 zł za połowę jaja). W 2022 roku za ten sam zestaw kosztował 5 zł taniej. O 4 złotej wiecej niż rok temu zapłacimy za 200 gramowy słoiczek pasty jajecznej ze świeżym szczypiorkiem, której cena wzrosła z 29 do 33 zł.

500-gramowy schab marynowany, wędzony na liściach laurowy "U Fukiera" to koszt 45,70 zł. Cena względem analogicznego okresu ubiegłego roku wzrosła aż o 19,51 zł. Schab w galarecie po warszawsku Magda Gessler sprzedaja po 39 zł za porcję, zaś pierś wędzoną z kaczki po 42,50 zł.

Ile będą nas kosztować tegoroczne święta Wielkanocne?

Drożyzna będzie dokuczała jednak nie tylko tym, którzy postanowią skorzystać z wielkanocnej oferty Magdy Gessler,ale także osoby samodzielnie przygotowujące świąteczne potrawy. Z wyliczeń dziennikarzy "Faktu" wynika, że za charakterystyczne dla Wielkanocy produkty zapłacimy około 20 procent więcej niż miało to miejsce w 2022 roku.

Do góry idą jaja, a co za tym idzie także wszystkie produkty, w skład których wchodzą (np. majonez). Za 800 gramowy majonez w ubiegłym roku trzeba było zapłacić 8 złotyc, dziś to nawet 15,99 zł. Znacząco wzrosły także ceny wędlin. Szynka zdrożała od 60 do nawet 80 procent. Kilogram białej kiełabsy już przekracza 20 zł.

Jaja/YouTube @DE Heus
Jaja/YouTube @DE Heus
Jaja/YouTube @DE Heus

Co sądzicie o cenach przysmaków świątecznych od Magdy Gessler?

To też może cię zainteresować: Najnowsze doniesienia o stanie zdrowia Krzysztofa Globisza. Przyjaciele zdradzili, co dzieje się z uwielbianym przez widzów aktorem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marcin Najman zdobył się na szczere wyznanie dotyczące Mateusza Murańskiego. "Myślałem, że wszystko będzie już z tą sprawą ok"

O tym się mówi w Polsce: Smutne wieści płyną ze świata filmu. Odszedł aktor, który zagrał w wieku popularnych produkcjach