Na facebokowym profilu portalu "Goniec" pojawiło się nagranie sądy ulicznej. Pytanie dziennikarki dotyczyło poparcia dla wypłacania 500 plus dla osób dotkniętych problemem bezdomności. Jeden z zapytanych o to mężczyzn przyznał, że w pełni popiera takie rozwiązanie. Jak argumentował swoje stanowisko?

Mężczyzna o 500 plus dla bezdomnych

Zaczepiony przez dziennikarkę mężczyzna stwierdził, że jest jak najbardziej za tego rodzaju rozwiązaniem. "Kto im ma pomóc?" - dopytywał wyraźnie poruszony. Podkreślił, że do każdego należy wyciągnąć pomocną dłoń. "Tym ludziom trzeba pomóc" - przekonywał. Poszedł nawet krok dalej i stwierdził, że on po 52. latach pracy ma dobrą emeryturę i chętnie pomoże.

Na koniec swojej wypowiedzi zadał pytanie: "kto nam pomoże? Niemcy, Ruskie? Oni nas nie potrzebują. Tylko potrzebują nas pachołów do roboty".

Komentarze

Pod nagraniem pojawiła się lawina komentarzy. "Młodzi bezdomni, zgubił ich nałóg i lenistwo" - stwierdziła jedna z osób komentujących kwestię wspierania bezdomnych. Z takim podejściem nie zgodziło się wielu internautów, którzy stwierdzili, że w takich niepewnych czasach szybko można stać się bezdomnym. Straci się pracę, nie spłaci rat kredytu i trafi się wprost na ulicę.

"Trzeba pomóc, bo to są jednak ludzie i nie wiemy, który jest bezdomny z wyboru, a który z wypadków losowych" - można przeczytać w kolejnym wpisie.

Komentarze internautów jasno pokazują, że kwestia finansowego wsparcia osób dotkniętych problemem bezdomności mocno dzieli. Nie brakuje głosów, że należy pomagać bezdomnych, choć równie wybrzmiewa głos sprzeciwu.

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Józef z "Sanatorium miłości" nie mógł już dłużej milczeć. Zdradził prawdę na temat relacji Uli i Zdzisława

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Internauci zarzucają Blance hipokryzję. Piosenkarka odniosła się do zarzutów pod swoim adresem. O co dokładnie chodzi

O tym się mówi: Elżbieta Jaworowicz nie kryła oburzenia słowami duchownego. Internauci tez nie zostawili na nim suchej nitki