Jak przypomina portal "Super Express", w poniedziałek 27 lutego odbyło się uroczyste otwarcie kliniki Budzik dla dorosłych pacjentów w śpiączce. Wydarzenie zbiegło się 20-leciem działalności Fundacji Akogo?, której założycielką jest Ewa Błaszczyk. Jednym z gości honorowych była tego dnia pierwsza dama, która nie kryła emocji.

Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w otwarciu Budzika dla dorosłych

Agata Kornhauser-Duda wspólnie z Ewą Błaszczyk zwiedziła klinikę Budzik dla dorosłych, która już w marcu tego roku ma przyjąć na oddział pierwszych pacjentów. Placówka powstała z inicjatywy Fundacji Akogo?, której założycielką jest właśnie Błaszczyk. Na oddziale będzie mogło przebywać 17 dorosłych pacjentów w śpiączce.

Pierwsza dama zdecydowała się powiedzieć również kilka słów. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że powstanie kliniki nie byłoby możliwe, gdyby nie determinacja oraz zaangażowanie Ewy Błaszczak. Kornhauser-Duda podkreśliła, że powstanie placówki jest nadzieją dla rodzin osób, które po urazach neurologicznych zapadli w śpiączkę, ale nie tylko.

Nadzieje związane z Budzikiem dla dorosłych

Żona prezydenta Andrzeja Dudy stwierdziła, że jest to również "ogromny przyczynek do rozwoju polskiej nauki". Pierwsza dama nie ukrywała, że pomieszczenia zrobiły na niej ogromne wrażenie.

"Pomieszczenia są piękne i niezwykle przestronne oraz przyjazne pacjentom i członkom rodzin, którzy będą mogli tutaj opiekować się swoimi bliskimi" - podkreśliła. Oczywiście leczenie nie byłoby możliwe, gdyby nie specjaliści pracujący w placówce, a także najnowocześniejszy sprzęt, jaki mają oni do dyspozycji.

Agata Kornhauser-Duda nie ukrywa, że ma nadzieję, że lekarzom uda się wybudzić wielu pacjentów. Przyznała, że to nie zależy jednak od nich, ale także od jedności i wspólnych wysiłków. Podkreśliła, że Budzik mobilizuje nas wszystkich do dalszego działania.

Myślicie, że w przyszłości możemy liczyć na powstanie podobnych placówek w innych zakątkach naszego kraju?

To też może cię zainteresować: Paulina Krupińska zdradziła sekret swojego małżeństwa. Dla wielu osób będzie to spore zaskoczenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Była gwiazdą serialu "Janosik". Teraz, zupełnie zapomniana ledwie wiążę koniec z końcem

O tym się mówi: Oszuści rozsyłają do Polaków wiadomości. Uważaj na wiadomości wysyłane z tego numeru