Jak informuje portal "Interia", 94-letni mieszkaniec warszawskiego Mokotowa był o włos od utraty całego majątku. Senior był pewny, że przekazuje pieniądze funkcjonariuszom policji, w ramach prowadzonej przez nich akcji. Staruszek przekazał na ten cel 652 tysiące złotych. Policjantom udało się zapobiec najgorszemu. W sprawie zatrzymani zostali nastolatkowie. Poznajcie szczegóły!

Kradzież na policjanta

Z informacji przekazanej przez rzecznika stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak wynika, że dzięki działaniom funkcjonariuszy z pionu kryminalnego 94-letni mieszkaniec Mokotowa uniknął utraty dorobku całego życia. Nastoletni oszuści przekonali seniora, że bierze on udział w policyjnej akcji.

Młodzi oszuści poinstruowali 94-latka, żeby zapakował pieniądze do torby i zostawił ją przed wejściem do budynku. Mężczyzna zapakował 652 tysiące złotych do reklamówki i zostawił przed drzwiami.

Marczak wskazał, że funkcjonariusze obserwowali dwóch młodych mężczyzn, którzy kręcili się wokół wejścia do budynku. W pewnym momencie jeden z nich podszedł do pozostawionej przez seniora reklamówki i ją zabrał. Policjanci wkroczyli do akcji i zatrzymali nastolatka, który podjął nieudaną próbę ucieczki.

Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja

Nastolatkowie odpowiedzialni za kradzież

Policjanci zatrzymali też drugiego nastolatka. Jeden z zatrzymanych miał 15, a drugi 16 lat. W toku prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności ustalono dane pokrzywdzonego. Na miejsce wezwano członka jego rodziny i w jego obecności dokonano przeliczenia pozostawionych w torbie pieniędzy i zwrócono je 94-latkowi.

Ukrodzione 94-latkowi pieniądze/interia.pl
Ukrodzione 94-latkowi pieniądze/interia.pl
Ukrodzione 94-latkowi pieniądze/interia.pl

Kilka dni później w sprawie oszustwa zatrzymany został jeszcze jeden 15-latek, który działał w porozumieniu z dwójką pozostałych zatrzymanych. Wszyscy zostali zatrzymani w policyjnej izbie dziecka. Ich sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Dziennikarka TVP może mieć poważne kłopoty. Jej sprawą zajęła się prokuratura. O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wystarczy zmieszać dwa składniki, które masz w kuchni. Domowe tabletki do czyszczenia toalety są skuteczne i bezpieczne dla zdrowia

O tym się mówi: Odszedł kolejny aktor serialu "Klan". Fani nie kryją smutku