Jak podaje portal "Pomponik", dziennikarka TVP może mieć poważne problemy. Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracownicę Telewizji Polskiej. Zostało złożone przez Naczelną Radę Adwokacką. Dziennikarka miała się podawać za adwokata, aby w ten sposób uzyskać informacje objęte tajemnicą. Poznajcie szczegóły!

Dziennikarka TVP podawała się za adwokata

Do sytuacji miało dojść w kwietniu 2022 roku. To właśnie wtedy, jedna z dziennikarek Telewizji Polskiej podając się za adwokata, próbowała uzyskać informacje, które objęte są tajemnicą. Tylko czujność pełnomocnika pozwoliła zapobiec wyciekowi poufnych informacji. Mecenas, do którego zwrociła się dziennikarka, sprawdził, czy jej nazwisko widnieje w rejestrze adwokatów.

Dziennikarka skonfrontowana z tym przyznała, że pracuje dla TVP, a jej działanie jest częścią prowokacji. Adwokat, który był celem "prowokacji", zdecydował się zgłosić całą sprawę do Naczelnej Rady Adwokackiej, a ta zgłosiła ją do prokuratury.

Prokurator/YouTube @TTV
Prokurator/YouTube @TTV
Prokurator/YouTube @TTV

Rozbieżne zdania

Warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania, nie dopatrując się żadnego przestępstwa. Z taką decyzją nie zgodziła się Naczelna Rada Adwokacka, która zdecydowała się zaskarżyć ją do sądu. Ten zdecydował się uchylić postanowienie prokuratury i nakazał wszczęcie postępowania.

Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście. Na ten moment postępowanie jest na etapie postępowania przygotowawczego.

Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD

Niedopuszczalne zachowanie dziennikarki TVP

Przedstawiciele Naczelnej Rady Adwokackiej wskazują, że dziennikarka publicznego nadawcy mogła dopuścić się czynu zabronionego, którym miało być podawanie się za funkcjonariusza publicznego i wykonywaniu czynności, które przypisane są do tej konkretnej funkcji.

Wielu ekspertów wskazuje, że zachowanie dziennikarki TVP, która próbowała naruszyć tajemnicę adwokacką, jest nie tylko nieprzyzwoite, ale przede wszystkim nieetyczne.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Wiele wskazuje na to, że Kamil Stoch ma już następcę. Apoloniusz Tajner jest pod wrażeniem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wszyscy byli pewni, że 66-letnia kobieta odeszła. To, co stało się później, mrozi krew w żyłach

O tym się mówi: Fani podziwiają wygląd Dominiki Gwit. Gwiazda po raz pierwszy po porodzie postanowiła włożyć sukienkę