Jak informuje portal "Pomponik", w wieku 59 lat zmarł Leszek Pniaczek, który w swoim dorobku ma wiele ról filmowych, serialowych i teatralnych. Wielu pamięta go z roli Toporka w "Spotkaniach z balladą". Można go było również oglądać w serialu "Klan".

Nie żyje Leszek Pniaczek

Informacja o śmierci Leszka Pniaczka pojawiła się w mediach społecznościowych we wtorek 7 lutego. Przekazano ją za pośrednictwem facebookowej grupy "Przyjaciele dla Leszka Pniaczka - Licytacje Charytatywne", która na co dzień wspierała aktora w walce z chorobą, gromadząc środki na jego leczenie.

"Leszku, cały czas mówiłeś, że się spotkamy, jak wyzdrowiejesz i czas pozwoli, że zaśpiewamy, że... W takim razie pozostaje słowo kiedyś... Wyrazy współczucia, łączymy się w bólu z rodziną Leszka" - czytamy w poruszającym wpisie jednego z grupowiczów.

Aktor zmagał się z wieloma chorobami. Mierzył się z Retinopatią Cukrzycową z Makulopatią , jaskrą i zaćmą, przewlekłe choroby nerek w 3 stadium oraz przewlekłym zapaleniem trzustki. Miesięczny koszt leczenia wynosił w przypadku od 4 do nawet 5 tysięcy złotych miesięcznie.

Kim był Leszek Pniaczek?

Leszek Pniaczek przyszedł na świat w 1964 roku. W 1987 roku ukończył studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. W jego dorobku artystycznym znajdziemy wiele ról filmowych, serialowych i teatralnych. Wystąpił m.in. w "Przygodach dobrego wojaka Szwejka", "Opowieści o Józefie Szwejku i jego drodze na Front", serialach "Majka" czy "Klan".

Wiele osób kojarzy go za sprawą roli Toporka w kultowych "Spotkaniach z balladą". Związany był również ze sceną kabaretową w rodzinnych Myślenicach, gdzie tworzył "Pniaku show". Prowadził Dom Kultury w Dobczycach i współpracował z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu.

Leszek Pniaczek/TikTok @ksiega_geraltaiciri42
Leszek Pniaczek/TikTok @ksiega_geraltaiciri42
Leszek Pniaczek/TikTok @ksiega_geraltaiciri42

Ostatnie pożegnanie artyty

Ostatnie pożegnanie artysty zaplanowano na czwartek 9 lutego. Uroczystości żałobne rozpoczną się mszą świętą w Kościółku Parafialnym na Stradomiu w Myślenicach, która rozpocznie się o godzinie 14:00.

Pół godziny przed nabożeństwem odmówiony zostanie różaniec o spokój duszy aktora.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Leszka Pniaczka składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Irena Santor zabrała głos w sprawie obecnego obozu władzy. Artystka nie przebierała w słowach. "To już nie tylko zuchwalstwo, co zimne kretyństwo"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dziennikarz zapytał o Tadeusza Rydzyka. Seniorzy nie przebierali w słowach

O tym się mówi: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski pokazali, jak spędzają razem czas. Fani podzieleni