Jak przypomina portal "O2", ojciec Tadeusz Rydzyk jest jednym z tych duchownych, którzy budzą ogromne emocje. Kontrowersyjny duchowny może się pochwalić sporym gronem sympatyków, choć nie brakuje i przeciwników jego postępowania, poglądów oraz działalności. Dziennikarz jednego z tabloidów postanowił przeprowadzić sondę uliczną, w której pytał o to, czy Donald Tusk po wygranych wyborach powinien rozliczyć toruńskiego duchownego z pieniędzy, jakie ten otrzymał od obecnego obozu władzy. Jakie były reakcje przechodniów?

Sonda na temat Rydzyka

Lider Platformy Obywatelskiej zapowiada, że jeśli jego partii uda się wygrać tegoroczne wybory parlamentarne, rozliczy ojca Rydzyka z milionów, jakie jego fundacja i media dostały od obecnego obozu władzy. Adam Feder z "Super Expressu" przeprowadził sondę uliczną, w której pytał przechodniów o to, czy popierają ten postulat.

Wśród przechodniów nie brakowało osób, które w pełni popierają zapowiedzi Donalda Tuska. Jedna z pytanych kobiet postulowała, żeby odebrać te pieniądze i przekazać chorym ludziom. "Niech dadzą do szpitali, tyle ludzi choruje, nie ma na leki" - przekonywała.

Inna z biorących udział w sądzie osób podkreśliła, że ojciec Rydzyk i nadzorowane przez niego instytucje założone przez toruńskiego redemptorystę, dostały zdecydowanie zbyt dużo pieniędzy i one powinny zostać im odebrane. Kolejna rozmówczyni dziennikarza przekonywała, że Rydzyk jest bardziej biznesmenem niż księdzem. "Nie mam o nim dobrego zdania" - dodała na koniec.

Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube: naTemat.pl
Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube: naTemat.pl
Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube: naTemat.pl

Zwolennicy

Nie brakowało także osób, dla których wszelkie działania wymierzone w toruńskiego redemptorystę są nie do przyjęcia. Zwolennicy ojca Rydzyka przekonują, że duchowny zrobił wiele dobrego dla kraju, czego dowodem mają być choćby uczelnia i media, jakie nieustannie rozwija.

"A może Tuskowi coś odebrać, władzę, bo on się nie nadaje" - stwierdził kolejny z uczestników sondy tabloidu.

A wy, co sądzicie na ten temat?

To też może cię zainteresować: Światło dzienne ujrzały zarobki Jacka Kurskiego w TVP. Kwota przyprawia o zawrót głowy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Anna i Robert Lewandowski przyspieszyli Walentynki. Najgorętsza polska para celebruje swoją miłość nawet w dresach. Zdjęcia z randki trafiły do sieci

O tym się mówi: Antek Królikowski może mieć spore problemy. Prokuratura zabrała głos w sprawie aktora