Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", we wrześniu ubiegłego roku Jacek Kurski niespodziewanie stracił posadę prezesa TVP. Jak sam przekonywał, jego odwołanie było z nim konsultowane i jest gotowy na nowe zadania, jakie postawi przed nim środowisko polityczne, z którego się wywodzi. Teraz na jaw wyszły zarobki Kurskiego za jego prezesury w TVP. Kwota robi wrażenie.

Imponujące zarobki Jacka Kurskiego w TVP

Z informacji, do jakich dotarł Adam Szłapka, wynika, że Jacek Kurski w 2020 roku zarobił na fotelu prezesa TVP przeszło 850 tys. zł. Poseł Koalicji Obywatelskiej wystąpił o to w trybie dostępu do informacji publicznej.

W przeliczeniu na jeden miesiąc daje to imponujące zarobki przekraczające 100 tys. zł. Pamiętać bowiem należy, że w 2022 roku Jacek Kurski zasiadał w fotelu prezesa przez osiem miesięcy, do pierwszych dni września, kiedy został odwołany ze stanowiska.

Był to kolejny raz, kiedy Szłapka ujawnił zarobki Jacka Kurskiego. Wcześniej zrobił to w 2021 roku, kiedy ujawnił, że przez 5 lat sprawowania funkcji prezesa telewizji publicznej zarobił około 2,7 mln zł.

Nowa praca Jacka Kurskiego

Po odwołaniu z TVP Jacek Kurski nie cieszył się specjalnie długo wolnymi chwilami. W grudniu 2022 roku zaczął pracę jako alternate executive director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. Jego kandydatura na to stanowisko została zgłoszona przez szefa Narodowego Banku Polskiego, Adama Glapińskiego.

Od razu pojawiły się głosy, podważające kompetencje Kurskiego. Były prezes TVP odpierał te zarzuty, przekonując, że podjęta przez niego praca jest zgodna zarówno z jego wykształceniem, jak i doświadczeniem menadżerskim.

Nowa posada Jacka Kurskiego wiąże się ze sporym wynagrodzeniem. W ubiegłym roku zarobki na zajmowanym przez niego stanowisku wynosiły 226 480 USD, co w przeliczeniu na złotówki daje nieco ponad milion złotych. Całkiem niezły roczny dochód. Do tego dochodzą liczne benefity emerytalne.

Co sądzicie o zarobkach Jacka Kurskiego?

To też może cię zainteresować: Dobre wiadomości dla seniorów. To już pewne, waloryzacja 2023 będzie wyższa niż zakładł rząd

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Paulina Smaszcz opowiedziała o doświadczeniu ogromnej straty. Zdradziła wszystko, mówiąc o zawiadomieniu złożonym przez Kurzajewskiego na policji

O tym się mówi: Maryla Rodowicz obawia się o swoją przyszłość. Gwiazda boi się przykrych konsekwencji jednego z ostatnich wywiadów