Jak podaje portal "Super Express", wizyta u dentysty nie jest tanią sprawą. Jest to jeden z powodów, dla którego wielu Polaków odkłada ją tak długo, jak to tylko możliwe. Wiele zabiegów dentystycznych jest refundowana przez NFZ, co wymaga jedynie ważnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Darmowy dentysta

Leczenie stomatologiczne podlega częściowej lub całkowitej refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Aby móc z niej skorzystać niezbędne jest posiadanie ważnego ubezpieczenia zdrowotnego i udanie się do gabinetu, który ma podpisany kontrakt z NFZ. W ramach wizyt refundowanych możemy skorzystać m.in. z:

usuwania kamienia,

przeglądu,

1 rocznie badania stomatologicznego,

3 w roku przeglądów,

2 zdjęć RTG,

leczenia próchnicy,

leczenia kanałowego,

leczenia protetycznego.

Dentysta/YouTube @Do Roboty
Dentysta/YouTube @Do Roboty
Dentysta/YouTube @Do Roboty

W czasie wizyt możemy skorzystać z refundowanego przez NFZ znieczulenia. Refundowane jest również profilaktyka i leczenie zębów mlecznych i stałych u dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Refundowane jest także leczenie ortodontyczne, choć obejmuje dzieci jedynie do 12. roku życia.

Prywatne leczenie zębów

Prywatne usługi dentystyczne są coraz droższe, ale wiele osób decyduje się z nich skorzystać. Wpływ na to mają długi okres oczekiwania na dentystę na fundusz, a także niezadowalająca jakość usług.

Jak podaje portal "Business Insider" koszt leczenia kanałowego zaczyna się od 600 do nawet 1200 zł. Za zwykły przegląd zapłacimy od 100 do 150 zł, za usunięcie kamienia od 200 do 300 zł. Podobnie zapłacimy za wstawienie plomby. Od 200 do 400 zł będzie nas kosztowało usunięcie zęba.

Dentysta. Screen. YouTube
Dentysta. Screen. YouTube
Dentysta. Screen. YouTube

A wy, jakie macie doświadczenia z prywatnymi gabinetami stomatologicznymi i tymi, które mają podpisaną umowę z NFZ?

To też może cię zainteresować: Politycy pracują nad ważnymi zmianami. Tych ras psów i kotów nie będzie można posiadać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Menadżer Krzysztofa Krawczyka złożył zaskakującą propozycję jednemu z uczestników "The Voice Senior". Czego dotyczy oferta

O tym się mówi: Nawet 3000 złotych może zwrócić nam Urząd Skarbowy. Wystarczy wypełnić odpowiednie pole na zeznaniu podatkowym