Jak informuje portal "O2", w Holandii trwają dyskusje nad wprowadzeniem przepisów, które będą zakazywały posiadania niektórych zwierząt domowych. Na liście miałyby się znaleźć przedstawiciele wielu popularnych ras psów i kotów.

Tych zwierząt nie będzie można już posiadać?

Holenderski rząd zastanawia się nad wprowadzeniem przepisów, które zabraniałyby posiadania niektórych ras psów i kotów. Zakazem objęte zostałyby te rasy, które są wynikiem celowych manipulacji ze strony człowieka. Mowa m.in. o rasach psów, które posiadają krótkie i spłaszczone pyszczki, które niezwykle często mają poważne problemy z oddychaniem, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie.

Na liście mogłyby się znaleźć też koty. Mowa tu na przykład o rasie Scottish Fold, która w naszym kraju znana jest pod nazwą Kota Szkockiego Zwisłouchego. W przypadku tego czworonoga problem stanowi "nieprawidłowa chrząstka", która jest przyczyną ogromnego bólu u zwierząt.

Kot Szkocki Zwisłouchy/YouTube @Cat Beza
Kot Szkocki Zwisłouchy/YouTube @Cat Beza
Kot Szkocki Zwisłouchy/YouTube @Cat Beza

Czy plan uda się urzeczywistnić?

Politycy z obozu władzy w Holandii przyznają, że przeforsowanie tych zmian nie będzie łatwe, ale to konieczny krok, aby powstrzymać cierpienie zwierząt niektórych ras. Dodają, że nie brakuje im determinacji, żeby doprowadzić sprawy do końca. Zależy im także na podnoszeniu świadomości na temat krzywdy, jaką człowiek wyrządził niektórym rasom psów i kotów.

Wspomniane już psy o krótkich i spłaszczonych pyskach, często borykają się z wadami krtani, tchawicy, podniebienia miękkiego, a nawet otworów nosowych. Najlepszym przykładem szkodliwości tego typu zmian, są mopsy.

Mops/YouTube @True Beauty
Mops/YouTube @True Beauty
Mops/YouTube @True Beauty

Co sądzicie o postulowanym przez Holendrów zakazie? Bylibyście za?

To też może cię zainteresować: Księżna Kate znalazła się w opałach. Żona księcia Williama ma spore powody do niepokoju. Powodem do zmartwień ma być książę Louis, najmłodszy syn pary

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ważna informacja od Julii Wieniawy. Gwiazda mówi o zaginięciu

O tym się mówi: To rozstanie zdecydowanie zaskoczyło spore grono Polaków. Wielu do dziś zastnawia się, jak doszło do rozwodu Reni Jusis i Tomka Makowieckiego