Jak podaje portal "Pomponik", Piotr Jacoń zwrócił uwagę na problem, jaki pojawił się w czasie przygotowań do 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sytuacja dotyczyła transpłuciowego wolontariusza, a całe zamieszanie dotyczyło tego, że nie chciano wpisać podawanego przez niego imienia na identyfikator, bo nie zgadzało się z danymi zawartymi w dowodzie osobistym. Do akcji wkroczył sam Jurek Owsiak.

Piotr Jacoń stanął w obronie jednego z wolontariuszy

Piotr Jacoń aktywnie działa na rzecz praw osób transpłuciowych. Jego zaangażowanie ma związek z prywatnymi doświadczeniami dziennikarza, którego córka jest osobą transpłuciową. W swoich mediach społecznościowych opisał przykrą sytuację, jaka dotknęła 20-letniego transpłuciowego wolontariusza WOŚP.

Przy wyrabianiu identyfikatora 20-latek poprosił o wpisanie nowego imienia, jakie dla siebie wybrał. Przedstawiciele sztabu nie zgodzili się na to, bo imię Florek nie było zgodne z żeńskim imieniem, jaki wolontariusz miał w swoim dowodzie tożsamości. Odmowa wydania identyfikatora z nowym imieniem sprawiła, że chłopak zdecydował się zrezygnować z aktywnego udziału w finale.

"W biurze WOŚP powiedzieli, że inaczej nie można. Musi być jak w dowodzie. Ludzie, co z Wami jest?" - napisał Jacoń, dodając, że osoby transpłuciowe ciągle zdarzają się z sytuacją, w której czegoś im się zabrania, "bo nie można inaczej".

Jerzy Owsiak reaguje na wpis Piotra Jaconia

Jerzy Owsiak w rozmowie z Plejadą podkreślił, że zachowanie sztabowców jest egzekwowaniem obowiązujących przepisów i ma zapewnić, że nie będzie dochodziło do oszustw. Jednocześnie przyznał, że dla organizatorów WOŚP jest to zupełnie nowa sytuacja, ale od razu wyciągają z niej wnioski na przyszłość.

Owsiak ogłosił także, że Florek będzie miał wpisane na identyfikatorze wybrane przez siebie imię, a nie to, które widnieje w jego oficjalnych dokumentach.

Jerzy Owsiak/YouTube @Gazeta.pl
Jerzy Owsiak/YouTube @Gazeta.pl
Jerzy Owsiak/YouTube @Gazeta.pl

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Niższy wiek emerytalny oznacza mniej pieniędzy dla seniorów. Co o obniżeniu wieku emerytalnego sądzą Polacy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Joanna Opozda zabrała synka do Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Czy szykuje się przełom w rodzinnych relacjach

O tym się mówi: Na fanów Witolda Paszta czeka nie lada gratka. Członkowie zespołu VOX potwierdzili