Jak przypomina portal "Super Express", w miniony poniedziałek ruszyło Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Polskę reprezentuje na nim m.in. prezydent Andrzej Duda. Specjalista od wizerunku i mowy ciała w rozmowie z tabloidem zdradził, jak radzi sobie na wydarzeniu polski przywódca. Czy prezydent będzie miał powody do zadowolenia?

Prezydent Andrzej Duda w Davos

Prezydent Andrzej Duda reprezentuje nasz kraj w Davos i stara się robić to w sposób bardzo aktywny. Polski przywódca nie tylko chętnie rozmawia z dziennikarzami, ale także bierze udział w różnego rodzaju panelach i spotkaniach z politykami innych państw. Szczególnie bacznie obserwowano spotkanie Dudy z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.

Maurycy Seweryn, specjalista od wizerunku i mowy ciała, w rozmowie z "Super Expressem" stwierdził, że w czasie wspomnianej rozmowy prezydent Duda zaprezentował się wyjątkowo korzystnie, jako silny i pewny siebie, choć ruchy palców zdradzały do pewnego stopnia zdenerwowanie.

Także wystąpienia na mównicy prezydenta Dudy Seweryn ocenia bardzo pozytywnie. Ocenił je, jako bardzo zbliżone do tego, co Andrzej Duda prezentuje w czasie krajowych wystąpień, choć lekko wycofana postawa przy zabieraniu głosu w Davos, może świadczyć o tym, że prezydent nie czuł się do końca komfortowo.

Andrzej Duda nie zapomina o Ukrainie

W trakcie środowej sesji poświęconej bezpieczeństwu prezydent Andrzej Duda przekonywał, że Ukraina potrzebuje wsparcia militarnego do obrony przed zbrojną agresją Rosji. "Ukraina potrzebuje broni, broni i jeszcze raz: broni. To kwestia w tej chwili zasadnicza. Wojna cały czas trwa, a sytuacja jest naprawdę trudna" - przekonywał polski przywódca.

Prezydent Duda dodał, że nie możemy przestać wspierać Ukraińców, bo wojna się jeszcze się nie zakończyła. Ostrzegał też przed tym, że Rosja już niebawem może ruszyć z kolejną ofensywą.

A wy, jak oceniacie postawę prezydenta Andrzeja Dudy w Davos?

To też może cię zainteresować: Emerytury gwiazd budzą wiele emocji. Najniższe świadczenie wynosi nieco ponad 7 złotych. Na ile mogą liczyć gwiazdy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ceny pączków u Magdy Gessler poszybowały w górę. Ile zapłacimy za nie w tym roku

O tym się mówi: Krzysztof Krawczyk junior nie dostanie nic z majątku ojca. Marian Lichtman ma wątpliwości czy uda się sprawę zakończyć