Jak przypomina portal "O2", 16 lutego obchodzić będziemy Tłusty Czwartek. Niesety Polacy muszą być gotowi na to, że tłustoczwartkowe pączki będą w tym roku droższe niż miało to miejsce w ubiegłych latach. Cukiernicy wskazują, że wzrost cen to wynik rosnących cen produktów i kosztów energii. Rekordowo wysokie będą ceny pączków u Magdy Gessler. Czy znajdą się na nie chętni?

Tłusty Czwartek zaskoczy nas cenami

Wszechobecna drożyzna daje się nam we znaki od dobrych kilku miesięcy i niestety nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie sytuacja się poprawi. Tani nie będzie też tegoroczny Tłusty Czwartek. Wielu z nas z pewnością kupi mniej pączków niż rok temu lub zdecyduje się na zakup tańszych produktów z dyskontów.

Cukiernicy nie kryją, że ceny pączków muszą iść do góry, bo wzrosły ceny składników używanych do ich produkcji, a także koszty energii. Ceny swoich pączków podniosła już Magda Gessler. W sygnowanej jej nazwiskiem cukierni "Słodki, słony" trzba zapłacić za jednego pączka aż 18 złotych! Jest to aż o 3 złote więcej niż miało to miejsce w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Czemu jest tak drogo?

Magda Gessler nie ukrywa, że wysokie ceny w jej restauracjach to wynik wysokiej jakości składników, jakie wykorzystywane są do wyrobu dań. Restauratorka podkreśla, że cena pączków, jest odbiciem kosztów, jakie ponosi się przy jego produkcji.

"Żeby wyprodukować naprawdę dobrego pączka, trzeba wydać pieniądze. Nie robi się tego z powietrza, tylko trzeba wydać na 36 żółtek i prawie pół kilograma masła, na kilogram mąki. To kosztuje! Kosztują ludzie, kosztuje miejsce" - oświadczyła w rozmowie z "Faktem".

Magda Gessler/YouTube @Magda Gessler
Magda Gessler/YouTube @Magda Gessler
Magda Gessler/YouTube @Magda Gessler

Skusilibyście się na pączka w takiej cenie?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Krawczyk Junior nie dostanie nic z majątku ojca. Marian Lichtman ma wątpliwości, czy uda się zakończyć sprawę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące ogłoszenie pojawiło się w jednej z lokalnych gazet. Kobieta przekonuje, że widziała na niebie anioły

O tym się mówi: Anita z "Sanatorium miłości" znów naraziła się fanom programu. Czym tym razem