Jak informuje portal "Interia", już niebawem do seniorów trafi podwójny przelew z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Znany jest termin, kiedy podwójne pieniądze zasilą domowe budżety polskich rencistów i emerytów. Ile więcej wpłynie na konta Polaków?

Podwójna wypłata trafi na konta seniorów

Już w kwietniu 2023 roku na konta seniorów trafi trzynasta emerytura. Dodatek wypłacany jest co roku na niezmienionych zasadach. Trzynastka wypłacana jest wszytkim rencistom i emerytom niezależnie od wysokości pobieranych przez nich świadczeń. Jest to możliwe dzięki temu, że ustawodawca nie wprowadził w tym przypadku progu dochodowego.

Będzie ona wypłacona w kwocie minimalnej emerytury, jaka będzie obowiązywała po marcowej waloryzacji. Aby otrzymać trzynastą emeryturę, seniorzy nie muszą składać żadnego wniosku, bo świadczenie jest wypłacane automatycznie, razem z kwietniową rentą lub emeryturą.

Dodatek trafi do wszystkich seniorów, którzy na dzień 31 marca 2023 roku będą mieli ustalone prawo do świadczenia. Trzynasta emerytura będzie wypłacana seniorom w kwocie 1588,44 zł brutto. Na rękę otrzymają oni 1445,48 zł.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Czy należy spodziewać się czternastki w 2023 roku?

Minister rodziny i polityki społecznej zapowiedziała jakiś czas temu, że do seniorów w 2023 roku trafi nie tylko trzynasta, ale i czternasta emerytura. Można się spodziewać, że założenia wypłaty tego świadczenia, nie będą odbiegały znacząco od tego, z czym mieliśmy do czynienia w ubiegłych latach.

W przeciwieństwie do trzynastej emerytury czternastka będzie wypłacana w pełnej kwocie tylko tym seniorom, których renty i emerytury nie przekroczą ustalonego progu dochodowego. Po jego przekroczeniu dodatek będzie wypłacany zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę". I to świadczenie będzie wypłacane automatycznie, bez konieczności składania wniosku.

Pieniądze/Youtube @Telewizja Narew
Pieniądze/Youtube @Telewizja Narew
Pieniądze/Youtube @Telewizja Narew

Myślicie, że dzięki tym dodatkom uda się poprawić sytuację seniorów?

To też może cię zainteresować: Widzisz zwitek banknotów na chodniku, nie podnoś go. Policja ostrzega, możesz stracić wszystko, co masz

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nowe informacje dotyczące postępowania prokuratorskiego wobec Antka Królikowskiego obiegły media. Czy zawiadomienie złożyła na niego Joanna Opozda

O tym się mówi: Zaskakująca teoria obiegła media. Czy były dwie Łucje z Fatimy. Zwolennicy tej tezy przedstawiają dowody