Jak przypomina portal "Interia", Łucja była jednym z trójki dzieci z Fatimy, którym w 1917 roku miała się ukazać Matka Boska. To jej miała zostać powierzona tajemnica dotycząca przyszłych losów świata. Przez lata wokół jej osoby narosło wiele mitów, a nawet teorii spiskowych. Zdaniem części osób, Łucja nie była wcale tą, za którą brał ją kościół katolicki. W takim razie kim była wedle jednej z teorii?

Powiernica Tajemnic Fatimskich

Do objawień w Fatimie doszło ponad 100 lat temu, ale wciąż budzą one sporo emocji. Nie brakuje osób, które wierzę, że trójce dzieci faktycznie ukazała się Matka Boska, ale i przeciwników tej tezy. Przez lata wokół wydarzeń z Fatimy narosło wiele mitów i teorii spiskowych. Wśród trójki rodzeństwa znajdowała się Łucja.

Była ona najstarsza i to właśnie jej Maryja miała powierzyć tajemnice przyszłości świata. Było ich trzy. Pierwsza była wizją tego, jak wygląda piekło, do którego po śmierci trafiają grzesznicy. Druga mówiła o prześladowaniu papieża oraz wojnie, która obejmie świat.

Trzecia tajemnica fatimska przez lata nie była wyjawiana. O publikacji części przepowiedni zdecydowano dopiero w 2000 roku. Całość nie jest ujawniania i znana ma być jedynie kolejnym papieżom. Opublikowany fragment mówił o kapłanie ginącym od kul i starzał z łuku, co odnoszono do zamachu na Jana Pawła II z 13 maja 1981 roku.

Nieodkryty fragment trzeciej tajemnicy fatimskiej daje sporo pola do popisu dla twórców teorii spiskowych. Nie oszczędzają oni także postaci samej Łucji, która zmarła 13 lutego 2005 roku. Przynajmniej oficjalnie...

Teorie spiskowe na temat Łucji z Fatimy

Nie brakuje osób, które są przekonane, że Łucja nie zmarła 13 lutego 2005 roku, ale znacznie wcześniej. Zdaniem zwolenników pewnej teorii spiskowej, zmarła w 1949 roku i została wówczas zastąpiona przez sobowtóra. Potwierdzeniem tego ma być zmiana, jaka zaszła niespodziewanie w twarzy Łucji.

Podejrzenia w tej kwestii sformułowała publicystka katolicka dr Marian Therese Horvat. Próbowała ona znaleźć pytanie na temat tego, czy "były dwie siostry Łucje". Porównując fotografie Łucji robione do 1949 roku, nie miała wątpliwości, że mamy do czynienia z tą samą osobą.

Opublikowane w 2006 roku zdjęcie siostry Łucji, budzi wątpliwości, czy mamy do czynienia z tą samą osobą. "Analizując twarze, można zauważyć, że s. Łucja I ma owalną twarz z wysokimi kośćmi policzkowymi i wklęsłym podbródkiem; Siostra Łucja II ma bardziej kwadratową twarz i szczękę" - wylicza Harvot, wskazując również na różnicę w ustach, nosie, brwiach i uzębieniu "obu sióstr Łucji".

Wielu zwolenników tej teorii zastanawia się, kim była kobieta, która zastąpiła prawdziwą Łucję i dlaczego kościołowi zależało na to, żeby wprowadzić jej sobowtóra?

To budzi podejrzenia

Podejrzenia budzą również zapisy w dokumentacji zakonnej. W spisie Zakonu Karmelitanek znaleźć można listę zmarłych, na której figuruje Maria Lúcia do Coraçâo Imaculado z przypisaną datą śmierci przypadającą na dzień 31 maja 1949 roku.

W nocy z 13 na 14 kwietnia 2006 roku dokonano korekty tego zapisu, w dacie śmierci wpisując dzień 13 lutego 2005 roku. Do tej pory nikt nie wyjaśnił, z jakiego powodu doszło do tej zmiany.

Zdjęcie, które miało przedstawiać starą siostrę Łucję, wywołało wiele wątpliwości i w końcu przyznano, że pod fotografią dokonano błędnego podpisu i nie widnieje na nim Łucja z Fatimy, ale Matka Maria Celina.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Nagranie z "tańczącym mięsem" podbija sieć. Wystarczyło dodać szczyptę soli, żeby się zaczęło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sara James opowiedziała o problemach w szkole. "Nie tylko mnie to dotyka. Tak jest". O co chodzi

O tym się mówi: Książę Harry nie oszczędza nikogo w rodzinie. W swojej autobiografii opisał jedno z dzieci księcia Williama