Jak przypomina portal "Pomponik", kilka dni temu media poinformowały, że prokuratura przygląda się Antkowi Królikowskiemu w kontekście niepłacenia przez aktora alimentów na jego syna z małżeństwa z Joanną Opozdą. Teraz pojawiły się doniesienia, że prokuratura zajęła się sprawą po zgłoszeniu Opozdy. Poznajcie szczegóły!

Rozstanie krótko po ślubie

Antek Królikowski i Joanna Opozda pobrali się w sierpniu 2021 roku. Niedługo potem para ogłosiła, że spodziewa się narodzin pierwszego dziecka. Niestety nie udało im się wytrwać w związku nawet do narodzin syna, które miały miejsce w lutym 2022 roku. Przyczyną ich rozstania miał być romans aktora z sąsiadką.

Po ogłoszeniu rozstania doszło do medialnej wojny pomiędzy byłymi partnerami. Joanna Opozda zarzucała mężowi, że ten miga się od płacenia alimentów na dziecko. Aktorka zgłosiła też sprawę odpowiednim organom i skierowała do sądu wniosek o zabezpieczenie potrzeb rodziny. Kwestią niepłacenia przez Królikowskiego alimentów zajęła się prokuratura.

Postępowanie prokuratorskie koncentruje się na przestępstwie niealimentacji, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności na okres jednego roku.

Antek Królikowski i Joanna Opozda/YouTube @przeAmbitni.pl
Antek Królikowski i Joanna Opozda/YouTube @przeAmbitni.pl
Antek Królikowski i Joanna Opozda/YouTube @przeAmbitni.pl

Prokuratura przygląda się Antkowi Królikowskiemu

Z ustaleń "Faktu" wynika, że zawiadomienie do prokuratury wpłynęło zaledwie kilka dni temu, w związku z czym postępowanie jest na bardzo wczesnym etapie. Wielu komentatorów zwraca uwagę na to, że sprawa jest dość prosta i prokurator nie będzie miał problemu z udowodnieniem, że Antek uchyla się od płacenia zasądzonych alimentów.

Nie brakuje jednak głosów, że nic nie jest jeszcze przesądzone i Królikowski może wyjść z postępowania obronną ręką. Mógłby się ubiegać o umorzenie trwającego postępowania, udowadniając w jego trakcie, że nie był zdolny do podjęcia pracy ze względu na chorobę i w związku z tym, nie był w stanie płacić zasądzonych alimentów.

Zdaniem ekspertki "Faktu" mecenas Agnieszki Dębowskiej-Szymańskiej z dużą dozą prawdopodobieństwa można wskazać, że to właśnie Joanna Opozda zgłosiła sprawę do organów ścigania. Podkreśliła, że jako matka musi zrobić wszystko, żeby zabezpieczyć swoje dziecko i zapewnić mu alimenty. Gdyby tego nie zrobiła, mogłaby zostać oskarżanie o działanie na niekorzyść syna.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Mama Roberta Lewandowskiego zrobiła furorę w czasie podczas Gali Mistrzów Sportu 2023. Iwona Lewandowska pojawiła sie ukochanym. To prawdziwy wulkan energii

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Teściowa zaskoczyła nas decyzją o rozwodzie. Chce, żebyśmy jej pomagali, gdy będzie po wszystkim

O tym się mówi: Magdzie Gessler udało się utrzymać to w tajemnicy przez pół roku. Nikt nie miał pojęcia, że restauraorka ponownie wyszła za mąż