Jak podaje portal "Wirtualna Polska", styczniowa pogoda w niczym nie przypomina tej, jakiej można byłoby się spodziewać po pierwszym miesiącu roku. W naszym kraju w dalszym ciągu notowane są wysokie jak ten okres temperatury. Okazuje się, że w najbliższym czasie należy spodziewać się jeszcze więcej ciepła. Zimy na horyzoncie nie wiadać.

Styczniowa pogoda oszalała

Trwający styczeń przyniósł nam rekordowo wysokie wartości temperatur i wiele wskazuje na to, że w kolejnych dniach niewiele się zmieni. Średnia temperatura w tym miesiącu jest około o 3 stopnie wyższa od średniej z okresu 1991-2020. Niestety wysokim jak na ten moment temperaturom towarzyszyć będą częste i intensywne opady deszczu.

Jakby tego było mało, nagromadzenie układów niskiego ciśnienia może doprowadzić do niosących zniszczenia potężnych wichur. Liczący na zimową pogodę uczniowie, mocno się zawiodą. Czekają nas ferie zimowe z wiosenną pogodą. Specjaliści z IMGW wskazują, że śniegu możemy się spodziewać tylko na Podhalu i w Tatrach, choć nie będą to nowe opady.

"Na mapach meteorologicznych widzimy napływ ciepłego powietrza znad Europy Zachodniej, a nawet z południa, więc jeszcze cieplejszego" - informuje Grzegorz Walijewski z IMGW, cytowany przez "Wirtualną Polskę. Dodał, że zarówno w dzień, jak i w nocy możemy spodziewać się dodatnich wartości temperatur. Będzie to od 4 do nawet 7-8 stopni.

Kiedy zrobi się chłodniej?

Grzegorz Walijewski przekazuje, że modele długoterminowe wskazują, na możliwość napływu nieco chłodniejszego powietrza w dniach 21-25 stycznia. Nie będzie to jednak szczególnie duży spadek. W dzień temperatury będą wzrastać do 2-4 stopni, a w nocy będą w okolicach O, może lekko na minusie.

Być może luty przyniesie trochę zimy, choć jest to jeszcze zbyt odległy termin, żeby mieć co do tego pewność.

A wy, co sądzicie o wiosennej aurze, jaka nam towarzyszy od kilkunastu dni?

To też może cię zainteresować: Lekarz z Polski opisał świat, jaki zobaczył "po tamtej stronie". "Był bardziej zaciekawiony gdzie jestem. Nic mnie nie bolało"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Teściowa zaskoczyła nas decyzją o rozwodzie. Chce, żebyśmy jej pomagali, gdy będzie po wszystkim

O tym się mówi: Spór między Ewą Krawczyk a Krzysztofem Juniorem nadal trwa. Czy wdowa po artyście straci dom. Marian Lichtman nie ma co do tego wątpliwości