Jak przypomina portal "Interia", w piątek o godzinie 11:45 rozpoczyna się kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawody rozgrywane są w niemieckim Titisee-Neustadt. Przed zawodami reprezentanci Polski mają powody do zadowolenia. W czasie kwalifikacji najlepszy okazał się Dawid Kubacki. Pozostali reprezentanci też będą mieli szansę wziąć udział w konkursie.

Kwalifikacje do piątkowe konkursu

Do kwalifikacji przystąpiło łącznie 64 zawodników reprezentujących w sumie 18 krajów. Na belce startowej mogliśmy zobaczyć siedmiu Polaków. Jakub Wolny wylądował na 130 metrze i zajął 39 miejsce. Aleksander Zniszczoł okazał się o trzy metry lepszy od Wolnego i ostetcznie uplasował się na 33 pozycji w kwalifikacjach.

Na 132 metr udało się doskoczyć Pawłowi Wąskowi, który zajął 20 miejsce w kwalifikacjach. Tomasz Pilch uzyskał wynik 121 metrów, choć i tak zapewnił sobie awans do konkursu, zajmując 50 lokatę.

Czołowa trójka naszych zawodników także zakwalifikowała się do konkursu. Kamil Stoch skoczył na 128 metr, zapewniając sobie 28 miejsce w kwalifikacjach. Piotr Żyła poszybował 134,5 metra, zajmując ostatecznie 7 lokatę.

Najlepszy, nie tylko wśród biało-czerwonych okazał się Dawid Kubacki, który wylądował na 145 metrze. Polak wygrał kwalifikacje, a tuż za nim uplasowali się Norweg Halvor Egner Granerud, który doskoczył do 141,5 metra i Słoweniec Anze Lanisek ze skokiem na odległość 137,5 metra.

Mamy nadzieję, że w konkursie głównym Dawid Kubacki zachowa swoją pozycję lidera, a pozostali reprezentanci poprawią swoje wyniki.

Oglądacie zmagania naszych skoczków?

To też może cię zainteresować: Kolejni cywile dostają wezwania na ćwiczenia. Wiadomo kto może się go spodziewać. W sprawie zabrało Centralne Centrum Rekrutacji Wojskowej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wśród grzybiarzy zawrzało. Czy zostanie wprowadzony zakaz zbierania borowików i koźlarzy

O tym się mówi: Ogromne podwyżki w 2023 roku. Dotkną one między innymi posiadaczy psów i właściciel nieruchomości. Kogo jeszcze