Jak przypomina portal "Super Express", Jacek Kurski we wrześniu tego roku został odwołany z funkcji prezesa TVP. Jego bezrobocie nie potrwało jednak szczególnie długo, bo okazało się właśnie, że dostał pracę w Banku Światowym w Waszyngtonie. Kurski może liczyć tam nie tylko na sowitą wypłatę, ale także na dobrą emeryturę. Kwoty robią ogromne wrażenie!

Bajońska pensja

Jacek Kurski nie cieszył się długo wolnymi chwilami. Były prezes TVP znalazł już świetną posadę, która przyniesie mu nawet ponad milion złotych rocznie. Do tego, zapewni sobie dostatnią emeryturę. Z samego Banku Światowego ma on otrzymywać świadczenie w kwocie sięgającej nawet 15800 zł miesięcznie.

Do tego należy doliczyć świadczenie wypłacane mu z zarobionych pieniędzy w TVP oraz we wcześniejszych miejscach jego pracy. "Super Express" wskazuje, że Jacek Kurski może liczyć na emeryturę sięgającą nawet 20 tys. zł miesięcznie.

Nowa praca Kurskiego budzi emocje

Emocje wokół nowego miejsca pracy Kurskiego budzi wiele emocji. Odnosi się to zarówno do zarobków, na jakie może tam liczyć, ale również do jego kompetencji. Jacek Kurski zapewnia, że objęta przez niego funkcja zastępcy dyrektora wykonawczego szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie, jest zgodna z posiadanymi przez niego kwalifikacjami.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, a więc środowiska politycznego, z którego wywodzi się Kurski, przekonują, że praca w Banku Światowym nie wiąże się z ekonomią, ale wymaga doświadczenia politycznego, które Kurski ma.

A wy, co sądzicie o nowej posadzie Jacka Kurskiego i jego zarobkach?

To też może cię zainteresować: Wśród grzybiarzy zawrzało. Czy zostanie wprowadzony zakaz zbierania borowików i koźlarzy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Odszedł Jan Nowicki. Wiadomo, jak wyglądały ostatnie chwile legendarnego artysty

O tym się mówi: Ogromne podwyżki w 2023 roku. Dotkną one między innymi posiadaczy psów i właścicieli nieruchomości. Kogo jeszcze