Jak przypomina portal "Goniec", w środowy poranek media obiegła informacja o śmierci Jana Nowickiego, znakomitego aktora, pisarza, poety i felietonisty. Artysta odszedł niespodziewanie w nocy z 6 na 7 grudnia w swoim domu. Wiadomo, jak wyglądały ostatnie chwile Nowickiego.

Nie żyje Jan Nowicki

Informacja o śmierci Jana Nowickiego była ogromnym ciosem nie tylko dla jego rodziny, ale także przyjaciół, całego środowiska aktorskiego i fanów talentu artysty. Nowicki zmarł w swoim domu z wtorku na środę.

W rozmowie z "Super Expressem" radny gminy Kowal Wojciech Nawrocki zdradził, że aktor pojawił się w weekend na promocji książki "120 lat Ochotniczej Straży Pożarnej Królewskiego Miasta Kowala na Kujawach". Jak zdradził, już wtedy artysta miał się skarżyć na niezbyt dobre samopoczucie.

W nocy z wtorku na środę do jego domu wezwano pogotowie i choć przybyłe na miejsce służby podjęły reanimację, nie udało się Janowi Nowickiemu przywrócić funkcji życiowych.

Jan Nowicki/YouTube @Niezapomniani
Jan Nowicki/YouTube @Niezapomniani
Jan Nowicki/YouTube @Niezapomniani

Ostatnie chwile Jana Nowickiego

Z relacji chrześniaka Jana Nowickiego, burmistrza Kowala Eugeniusza Gołembiewskiego, aktor jak co dzień miał zjeść kolację, a potem poszedł się położyć. "Około pierwszej w nocy obudził się, wstał i się przewrócił" - relacjonował mężczyzna w rozmowie z tabloidem.

Pojawiają się informacje, choć bez oficjalnego potwierdzenia, że przyczyną śmierci legendarnego aktora, był zawał serca. Aktor zmarł w wieku 83. lat, pozostawiając po sobie nie tylko pustkę, ale i niesamowity dorobek, z którego z pewnością czerpać będą kolejne pokolenia.

Jan Nowicki/YouTube @Niezapomniani
Jan Nowicki/YouTube @Niezapomniani
Jan Nowicki/YouTube @Niezapomniani

Która z ról Jana Nowickiego najbardziej utkwiła wam w pamięci?

To też może cię zainteresować: Paulina Smaszcz została przesłuchana przez policję. Była żona Macieja Kurzajewskiego zdradza szczegóły. W takiej odsłonie jej jeszcze nie widzieliśmy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Olga Bołądź pojawiła się na czerwonym dywanie i zaskoczyła wszystkich. Aktorka potwierdziła radosną nowinę

O tym się mówi: Kolejni cywile dostają wezwania na ćwiczenia. Wiadomo, kto może się go spodziewać. Głos w sprawie zabarło Centralne Centrum Rekrutacji Wojskowej