Jak podaje portal "Interia", pojawiły się pierwsze długoterminowe prognozy pogody, które pokazują, jakiej aury możemy spodziewać się w nadchodzące święta. Czy meteorlodzy mają dobre wiadomości dla tych, którzy liczyli na białe Boże Narodzenie? Poznajcie szczegóły!

Czy mona liczyć na białe Boże Narodzenie?

Meteorolodzy przedstawiają prognozy pogody na zbliżające się święta. Z ich prognoz wynika, że w tygodniu poprzedzającym świeta możemy spodziewać się opadów śniegu, które mają wystąpić na przeważającym obszarze Polski. Jeśli temperatury będą utrzymywały się na minusie przez dłuższy czas, można mieć nadzieję, że pokrywa śnieżna wytrzyma do Bożego Narodzenia.

Z bardzo wstępnych prognoz, które obarczone są dużym ryzykiem błędu wynika, że możemy w tym roku spodziewać się białych świąt, co z pewnością ucieszy wiele osób. Największą pewność mogą mieć co do tego mieszkańcy gór. Jak dokładnie przedstawiają się prognozy?

Śnieg/YouTube @KANCELARYA - oficjalny profil zespołu
Śnieg/YouTube @KANCELARYA - oficjalny profil zespołu
Śnieg/YouTube @KANCELARYA - oficjalny profil zespołu

Pogoda na 24 grudnia 2022 roku

Prognozy długoterminowe wskazują, że w Wigilię temperatura może wzrosnąć w ciągu dnia do 3 stopni Celsjusza. W nocy spadnie ona do zera. Niestety 24 grudnia ma nam upłynąć pod znakiem chmur, co z pewnością nie ułatwi nam wypatrywania pierwszej gwiazdki, która daje sygnał do rozpoczęcia Wieczerzy Wigilijnej.

W Wigilię nie powinno padać. Nie powinien nam też dokuczać szczególnie silny wiatr - w porywach może osiągnąć zaledwie 22 km/h.

Śnieg/YouTube @Landscape Photo Survival
Śnieg/YouTube @Landscape Photo Survival
Śnieg/YouTube @Landscape Photo Survival

Pogoda na 25 i 26 grudnia 2022 roku

W pierwszy dzień świąt nie należy spodziewać się szczególnych zmian w pogodzie. Na termometrach ponownie zobaczymy maksymalnie 3 stopnie na plusie, a w nocy jeden stopień poniżej zera. Będzie pochmurnie, choć i tym razem nie należy spodziewać się żadnych opadów.

Gorszą pogodę meteorolodzy zapowiadają na drugi świąteczny dzień. Znów nie ma co liczyć na słońce. Ma też silniej powiać - nawet do 41 km/h. Nie należy się wówczas spodziewać śniegu.

Warto jednak pamiętać, że prognozy długoterminowe nie są do końca wiarygodne.

Czekacie na białe święta?

To też może cię zainteresować: Doda postanawia bronić swojego związku. Ostro odpowiedziała na zarzuty internautki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czyszczenie piekarnika nie musi był uciążliwe. Wystarczy użyć tylko jednego produktu

O tym się mówi: Tomasz Lis zamieścił w sieci poruszające nagranie. Mówi w nim o czekającej go operacji