Jak przypomina portal "Interia", regularne czyszczenie piekarnika, pozwala zachować go w czystości. Wielu z nas nie przepada jednak za tą czynnością. Im dłużej pozostawimy tłuste plamy we wnętrzu piekarnika, tym trudniejsze do usunięcia się okażą. Jeśli szukacie prostego patentu na usunięcie uporczywych zanieczyszczeń, spróbujcie tego!

Regularność to podstawa

Regularne czyszczenie piekarnika to najprostszy sposób, żeby uniknąć powstania trudnych do usunięcia przypalonych plam tłuszczu. Należy je czyścić nie tylko dlatego, że wyglądają one mało estetycznie, ale także dlatego, że mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Co zrobić, jeśli jesteśmy na bakier z regularnością?

Z pomocą mogą przyjść nam kapsułki do zmywarki. Ich zaletą jest nie tylko skuteczność, ale także to, że nie wymagają od nas żmudnego czyszczenia piekarnika.

Brudny piekarnik/YouTube @Take Look
Brudny piekarnik/YouTube @Take Look
Brudny piekarnik/YouTube @Take Look

Jak czyścić piekarnik tabletką do zmywarki?

Czyszczenie piekarnika za pomocą tabletki do zmywarki, zaczynamy od rozgrzania go do temperatury 100 stopni Celsjusza. Następnie umieszczamy kapsułkę w naczyniu żaroodpornym, zalewając ją gorącą wodą. Co ważne, wysokość tabletki stanowić będzie poziom, jaki powinna osiągnąć wlewana do naczynia woda.

Pojemnik z kapsułką do zmywarki wkładamy do piekarnika i pozostawiamy tam przez okres około 2 godzin. Po upływie tego czasu należy wyjąć naczynie żaroodporne z piekarnika i wymyć jego wnętrze za pomocą gąbki zamoczonej w ciepłej wodzie. Należy pamiętać o dokładnym przetarciu wszystkich elementów, na których mógł osadzić się detergent. I gotowe!

Kapsułki do zmywarki/YouTube @Health&Fitness
Kapsułki do zmywarki/YouTube @Health&Fitness
Kapsułki do zmywarki/YouTube @Health&Fitness

A wy, jakie macie proste patenty na czyszczenie piekarnika?

To też może cię zainteresować: Kasia Cichopek zaskoczyła wszystkich. Pojawiła się w pewnym miejscu zupełnie sama. Gdzie jest Maciej Kurzajewski

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Julia Wieniawa robi furorę w branży muzycznej. Artystka chętnie rozdaje autografy. Po koncercie w stolicy trafiła w objęcia znanego aktora

O tym się mówi: Fanka Adama Małysza nie powstrzymała się od gorącego komentarza. Skoczek poprosił o opinię. Co na to Iza Małysz