Jak przypomina portal "O2", w niedzielne południe Polska zmierzyła się z Francją w 1/8 Mistrzostw Świata w Katarze. Wielu Polaków miało nadzieję, że nasza drużyna zagra wreszcie dobry mecz i tak się stało, choć niestety nasza reprezentacja nie awansowała to kolejnej rundy. O meczu mówiły też dzieci w trakcie mszy świętej w jednym z bytomskich kościołów. Ich słowa bawią do łez.

Modły o wygraną

Przed tym, jak Polacy wyszli na murawę w meczu z Francją, dzieci w jednym z bytomskich kościołów modliły się o wygraną dla naszej reprezentacji. Nagranie z nabożeństwa obiegło sieć z miejsca stając się viralem.

Słyszymy na nim, jak dzieci proszą nie tylko o to, żeby "pani organistka pięknie śpiewała", ale także o to, żeby "nie było na boisku Mbappe" [mowa o napastniku Francji Kylianie Mbappe], albo żeby wspomniany piłkarz "nie biegał z prędkością światła".

Oglądający filmik na TikToku internauci, nie mogli pozostawić próśb dzieci bez komentarza.

@kay.jay.kay

♬ original sound - KayJayKay

Fala komentarzy

Internuaci pod nagraniem zamieścili masę komentarzy, w których nie kryli rozbawienia modlitwami dzieci. "Super dzieci" - stwierdził jeden z komentujących. Wielu zauważało, że niestety tym razem modły dzieciaków się nie sprawdziły, bo Mbappe pojawił się na boisku. Nie stracił też nic ze swojej szybkości.

Ostatecznie nie wysłuchano tych modlitw, w których proszono o wygraną naszej reprezentacji, która przegrała z Francją 1:3. Warto jednak oddać naszej reprezentacji, że ostatni mecz przyniósł grę, jakiej kibice oczekiwali od kadry od początku mistrzostw.

Wśród najlepiej spisujących się piłkarzy komentatorzy wymieniali Casha, Szymańskiego, Zielińskiego, Glika i Grosickiego, choć ten ostatni pojawił się na murawie w ostatnich minutach spotkania. Pojawiły się nawet głosy, że Kamil Grosicki w kilka minut zrobił więcej, niż pozostali przez cały mecz.

Was też rozbawiły prośby dzieci?

To też może cię zainteresować: Czyszczenie piekarnika nie musi być uciążliwe. Wystarczy użyć do tego jednego produktu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksandra Kwaśniewska zdradziła szczegóły współpracy z TVN. Nie jest tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać

O tym się mówi: Tomasz Lis zamieścił w sieci poruszające nagranie. Mówi w nim o czekającej go operacji