Jak informuje portal "Super Express", minister rodziny i polityki społecznej przekazała informacji o starcie kolejnej edycji programu "Senior plus". W ramach rozwiązania samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie klubów i domów dzienej opieki dla seniorów.

Rusza program "Senior plus"

W poniedziałek 28 listopada minister Maląg ogłosiła, że można składać wnioski w kolejnej edycji programu "Senior plus. Jest to program rządowy, którego zadaniem jest wsparcie najstarszych Polaków. Pieniądze, jakie są w nim przewidziane, mogą zostać wykorzystane do rozbudowy już istniejących klubów seniora bądź placówek dziennego pobytu dla osób starszych.

Dodała, że budżet przewidziany na ten cel wynosić będzie w przyszłym roku 60 mln zł. Na ten moment w całej Polse funkcjonuje 1,1 tys. domów i klubów dedykowanych seniorom. Rząd chciałby, aby ta liczba systematycznie się powiększała.

Klub seniora/YouTube @TVP Info
Klub seniora/YouTube @TVP Info
Klub seniora/YouTube @TVP Info

Maląg podkreśliła, że seniorzy chętnie korzystają z możliwości, jakie oferują im kluby i domy dziennej opieki. Mają okazję brać udział w różnego rodzaju warsztatach, spędzić czas z innymi ludźmi, aktywizują się i cieszą jesienią życia.

To trzeba wiedzieć o programie

Wnioski w ramach kolejnej edycji programu "Senior plus", samorządy powinny składać do 5 stycznia 2023 roku do godziny 16:00. Oferty należy przesłać drogą elektroniczną. Wyniki naboru mają zostać ogłoszone najpóźniej w dniu 17 marca przyszłego roku.

Co ważne, do programu "Senior plus" mogą być zgłaszane tylko te projekty, które mogą zostać zrealizowane w ciągu roku.

Maksymalna kwota dofinansowania dla domów seniora będzie wynosiło 400 tys. zł. Dla klubów seniora kwota dotacji wyniesie maksymalnie 200 tys. zł. To pozwala na pokrycie nawet 80 proc. kosztów związanych z realizacją projektu.

W przypadku już istniejących placówek można uzyskać maksymalnie do 400 zł miesięcznie na jedno miejsce w Dziennym Domu Seniora oraz 200 zł miesięcznie w klubie seniora.

Klub seniora/YouTube @TVP Info
Klub seniora/YouTube @TVP Info
Klub seniora/YouTube @TVP Info

Co sądzicie o tym programie?

To też może cię zainteresować: Blanka Lipińska szczerze o dawnym wyglądzie. Gwiazda pokazała własne archiwalne zdjęcia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Media zelektryzowała wieść o nowym związku Doroty Rabczewskiej. Na temat Dody postanowił wypowiedzieć się jej ukochany. Co mówi o niej Dariusz Pachut

O tym się mówi: Ewa Błaszczyk zdradziła, jak czuje się jej córka. "Myślę, że jest jeszcze jakiś inny plan"