Jak przypomina portal "Pomponik", Ewa Błaszczyk od dwóch dekad prowadzi Fundację A kogo. Aktorka zdecydowała się ją założyć po traumatycznych doświadczeniach, jakie dotknęły jej rodzinę. Jedna z jej córek zapadła w śpiączkę i nie wybudziła się z niej od ponad dwudziestu lat. Błaszczyk nigdy nie straciła nadziei na to, że Olę uda się wybudzić. Mówiła o tym w jednym z ostatnich wywiadów.

Trudne chwile

Rok 2000 był dla Ewy Błaszczak niezwykle trudny. 2 lutego zmarł jej mąż Jacek Janczarski. Kilka miesięcy później na aktorkę i jej rodzinę spadł kolejny cios. Jedna z córek aktorki, Ola zakrztusiła się tabletką i wskutek zdarzenia zapadła w śpiączkę, z której nie udało się jej wybudzić do dziś.

Ewa Błaszczyk nigdy nie straciła nadziei na to, że jej córkę uda się wybudzić. Szukając ratunku dla Oli, postanowiła też pomóc innym osobom, które znalazły się w podobnej sytuacji, co ona. To dzięki Fundacji A kogo? udało się wybudować klinikę Budzik, gdzie ze śpiączki udało się wyprowadzić wielu małych pacjentów.

Ewa Błaszczyk/YouTube @Kultowe rozmowy
Ewa Błaszczyk/YouTube @Kultowe rozmowy
Ewa Błaszczyk/YouTube @Kultowe rozmowy

Dwie dekady dziłalności fundacji

Niedawno Fundacja A kogo? świętowała swoje 20-lecie. Przy okazji okrągłego jubileuszu aktorka zapowiedziała, że niebawem do użytku zostanie oddana klinika dla dorosłych osób w śpiączce. Przy okazji zdradziła, w jakim stanie jest teraz jej córka.

Przyznała, że choć stan jej córki powinien się pogarszać, on lekko się poprawia, co nieco zaskakuje lekarzy. "Ona trwa. Powinna się jakoś degenerować i psuć przy tak długim leżeniu, a się lekko poprawia, więc te wektory zupełnie się nie zgadzają. Myślę, że jest jeszcze jakiś inny plan" - wyznała aktorka.

Ewa Błaszczyk z córką. Źródło: youtube.com
Ewa Błaszczyk z córką. Źródło: youtube.com
Ewa Błaszczyk z córką. Źródło: youtube.com

Mamy nadzieję, że kiedy marzenie Ewy Błaszczyk się spełni i jej córkę uda się wybudzić ze śpiączki.

To też może cię zainteresować: Wielki dzień dla fanów "Sanatorium miłości". Jeden z niezwykle lubianych uczestników show wziął właśnie ślub. Wśród gości wielu przyjaciół z programu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Plotki na temat operacji plastycznej Małgorzaty Sochy. Wszystkowyszło na jaw w czasie ostatniego eventu

O tym się mówi: Wnuczka Franciszka Pieczki zrobiła, co tylko mogła. Jaka była ostatnia wola znanego aktora