Jak podaje portal "TVP 3 Bydgoszcz", w poniedziałek w bydgoskim oknie życia znaleziono 3-miesięcznego chłopca. Dziecko było zdrowe, ale zgodnie z obowiązującymi procedurami, został zabrany do szpitala, gdzie przeszedł badania.

Dziecko w oknie życia w Bydgoszczy

Bydgoskie okno życia zlokalizowane jest przy klasztorze sióstr Klarysek. W poniedziałek 21 listopada bieżącego roku, w godzinach wczesnopopołudniowych zakonnice usłyszały alarm, który powiadomił ich, że okno życia zostało otwarte.

Siostry zakonne wezwały odpowiednie służby i ruszyły wszystkie procedury, przewidziane w takiej sytuacji. Trzymiesięczne niemowlę trafiło na oddział neonatologiczny bydgoskiego szpitala, gdzie lekarze przeprowadzili badania.

Zawiadomiono również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W sprawę zaangażowany został również lokalny ośrodek adopcyjny, za pośrednictwem którego maluszkowi szukana będzie nowa rodzina.

Okno życia/Youtube @Lokalna TV
Okno życia/Youtube @Lokalna TV
Okno życia/Youtube @Lokalna TV

Bydgoskie okno życia funkcjonuje od 13 lat i w tym czasie pozostawiono tam łącznie czworo dzieci.

Czym jest okno życia?

Okna życia są miejscami, w których matki mogą pozostawić swoje dzieci w pełni anonimowo, mając pewność, że maleństwo otrzyma niezbędną pomoc i opiekę. W naszym kraju pierwsze okno życia powstało w 2006 roku w Krakowie, przy klasztorze sióstr nazaretanek.

Wszystkie tego rodzaju okna otwierają się zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Znajduje się tam specjalne łóżeczko, na którym można położyć dziecko. Są one ogrzewane i wentylowane, nie ma więc obaw o bezpieczeństwo maluszka. Po znalezieniu, dziecko jest przewożone do szpitala na badania.

Okno życia/YouTube @tarwizja
Okno życia/YouTube @tarwizja
Okno życia/YouTube @tarwizja

Równolegle prowadzone są procedury, które mają na celu nadanie dziecku nowej tożsamości i umożliwienie mu trafienia do adopcji. Przez okres 6 tygodni, matka dziecka ma możliwość zmiany swojej decyzji.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Paulin Smaszcz zwróciła się z apelem do Katarzyny Cichopek. O co poprosiła obecną partnerkę byłego męża

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Jedno ze świadczeń wypłacanych Polakom niebawem pójdzie do góry. O ile wzrośnie

O tym się mówi: Edward Miszczak ma zostać dyrektorem programowym Polsatu. Już słychać o pierwszych zmianach w stacji