Jak przypomina portal "Super Express", o Agacie Kornhauser-Dudzie mówi się dużo, w bardzo różnych kontekstach. Oczywiście najwięcej miejsca poświęca się pełnieniu przez nią funkcji pierwszej damy. Mówi się także o jej relacjach z mężem i córką. Nieco mniej uwagi poświęca się jej rodzinie. Być może wiele osób nie ma nawet pojęcia, że żona prezydenta Dudy, jest córką poety i profesora Juliana Kornhausera!

Kim jest ojciec Agaty Kornhauser-Dudy?

Osoby, które interesują się literaturą, z pewnością doskonale znają Juliana Kornhausera, który jest uznanym poetą, prozaikiem i krytykiem literackim. To właśnie on był jednym z czołowych twórców Nowej Fali. Wspólnie z poetą Adamem Zagajewskim opublikował zbiór esejów i manifestów pod tytułem "Świat nie przedstawiony".

Julian Kornhauser/YouTube @Instytut Literatury
Julian Kornhauser/YouTube @Instytut Literatury
Julian Kornhauser/YouTube @Instytut Literatury

Julian Kornhauser ma na swoim koncie także książki dla dzieci, a także przekłady z języka serbskiego i chorwackiego. W jego ślady poszedł syn, dr Jakub Kornhauser, który także wydaje poezję i zajmuje się literaturą.

Jak podaje portal "Polityka", ojciec Agaty Kornhauser-Dudy miał być "zniesmaczony, gdy jej mąż związał się politycznie z partią Kaczyńskiego". Inne poglądy ma też jedyny brat pierwszej damy, który przyznaje, że nie ma z nią szczególnie bliskich relacji. Jednym z powodów jest dzielące ich 12 lat, a także poglądy.

Julian Kornhauser/YouTube @Uniwersytet Jagielloński
Julian Kornhauser/YouTube @Uniwersytet Jagielloński
Julian Kornhauser/YouTube @Uniwersytet Jagielloński

W 2008 roku Julian Kornhauser przeszedł udar, po którym doszło u niego do prawostronnego paraliżu i poważnych problemów z mówieniem. Zakończył wówczas swoją aktywność zawodową na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz swoją działalność twórczą. Agata Kornhauser-Duda ma bardzo przeżywać to, co dzieje się z jej ojcem, dla którego przez lata miała być oczkiem w głowie.

Znacie twórczość Juliana Kornhausera?

To też może cię zainteresować: Paulina Smaszcz zwróciła się z apelem do Katarzyny Cichopek. O co poprosiła obecną partnerkę swojego byłego męża

Zobacz, o czym jeszcze pisliśmy w ostanich dniach: Maciej ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia zdobył się na szczerość. Jego wyznanie rozsierdziło internautów. O co poszło

O tym się mówi: Paweł Kukiz komentuje sprawę apostazji Dawida Podsiadło. Padły mocne słowa