Jak przypomina portal "Super Express", pod koniec października Dawid Podsiadło ogłosił, że zamierza odejść z kościoła, dokonując aktu apostazji. Wokalista wyjaśnił, że ma poważny problem z kościołem i akceptacją tego, co się w nim dzieje, dodając, że w pełni oddziela to od kwestii wiary. O apostazję Podsiadły został zapytany Paweł Kukiz. Jak ocenił decyzję piosenkarza?

Dawid Podsiadło chce dokonać apostazji

Dawidł Podsiadło, jest jedną z wielu gwiazd, które otwarcie mówią, że nie są w stanie zaakceptować postawy Kościoła. W związku z tym, artysta zdecydował się dokonać apostazji, choć jak zapowiedział, zrobi to, kiedy uda mu się "wygospodarować czas".

Tłumacząc swoją decyzję, Dawid Podsiadło podkreślał, że nie chce zafałszowywać statystyk kościelnych i korzystać z "przywilejów organizacji, z którą niewiele go łączy". Wśród zarzutów, jakie formułował wobec kościoła, znalazły się nadużycia seksualne, wtrącanie się w sprawy polityczne, czy światopoglądowe.

Dawid Podsiadło/YouTube @Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło/YouTube @Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło/YouTube @Dawid Podsiadło

Paweł Kukiz o apostazji

Lider ruchu Kukiz'15 przyznał, że nie zamierza doradzać Dawidowi Podsiadle, czy ma dokonać apostazji, czy też nie. Podkreślił, że jego młodszy kolega z branży, jest "wolnym człowiekiem", który ma prawo dokonywać własnych wyborów.

Nie omieszkał jednak zdradzić, co myśli o samej apostazji. Jego zdaniem, jest to "najprostsze wyjście". Jednocześnie zaznaczył, że na ten krok nie zdecydowałby się nikt, kto prawdziwie wierzy w Boga, bo ma świadomość, że kościół to nie hierarchowie, ale wspólnota ludzi wierzących.

Paweł Kukiz/YouTube @Polsat News
Paweł Kukiz/YouTube @Polsat News
Paweł Kukiz/YouTube @Polsat News

Kukiz dodał, że choć proboszczowie, biskupi, czy arcybiskupi też są w kościele potrzebni do "uporządkowania zdarzeń związanych z celebrowaniem wiary, ale Kościół to ludzie".

Zgadzacie się ze słowami Pawła Kukiza?

To też może cię zainteresować: Czeka nas wielka zmiana pogody. Niż Denis nadciąga nad Polskę. Czy czekają nas opady śniegu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ostatnie pożegnanie Jerzego Połomskiego. "Wzruszał i bawił Polaków przez dekady"

O tym się mówi: Bogumiła Wander mocno się zmieniła z biegiem lat. Jak teraz wygląda gwiazda TVP