Jak podaje portal "Super Express", nie milknie zamieszanie wokół proboszcza z Mysłowic. Wikariusz podległy duchownemu, wprost nazywa go tyranem. Ksiądz nie jest jedyną osobą, która ma sporo do zarzucenia proboszczowi kierującemu parafią. Swojej złości nie kryją też wierni. Sprawą zajęła się kuria, choć parafianie są zdania, że to jedynie próba zamiecenia wszystkiego pod dywan.

Parafianie i wikary mają dość

Na początku listopada zrobiło się głośno o mysłowickim proboszczu. Na zakończenie mszy, 29-letni wikary Artur Sroga niespodziewanie pożegnał się z wiernymi parafii Matki Boskiej Fatimskiej, w której pełnił posługę przez zaledwie dwa miesiące. Czarę goryczy miało przelać to, że proboszcz wymienił na plebanii zamki i młody duchowny nie był w stanie wejść do środka.

Wikariusz wezwał na miejsce policję. Po całej sytuacji zdecydował się odejść z parafii. Wierni nie kryją żalu, bo młody duchowny od razu zdobył ich sympatię, zaangażowaniem i wiarą. Jako katecheta przyciągał na lekcje religii uczniów. Parafianie nie kryją, co myślą o zachowaniu proboszcza.

Duchowny/YouTube @Ksiądz z Osiedla
Duchowny/YouTube @Ksiądz z Osiedla
Duchowny/YouTube @Ksiądz z Osiedla

Nie tylko wikary ma zastrzeżenia

W rozmowie z "Super Expressem" jeden z parafian podkreśla, że słowo "tyran", jakiego miał użyć wobec niego wikary, wcale nie jest przesadą. Jego zdaniem dla proboszcza wierni "są złem koniecznym". Parafianin dodał, że ksiądz Sroga nie jest pierwszym, który odchodzi z powodu proboszcza.

Taką samą decyzję mieli podejmować poprzedni księża, katecheci, a także siostry zakonne. "Nikt nie umie z nim wytrzymać" - stwierdził rozmówca tabloidu. Zaznaczył, że do kurii wielokrotnie zgłaszano zastrzeżenia pod adresem proboszcza, jednak do tej pory, nikt z tym nic nie zrobił, a sam proboszcz ma się uznawać "za nietykalnego".

Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka
Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka
Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka

Proboszcz miał usunąć z rady wszystkich, którzy mieli inne zdanie niż on. Znany jest także ze sprzyjania jednej z partii politycznych, czego nie ukrywa nawet w czasie kazań. Do tego traktuje swoich podwładnych, "jak niewolników".

Kuria zapewnia, że jest zaangażowana w rozwiązanie konfliktu na linii proboszcz-wikary, który ich zdaniem, ma charakter personalny.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Była przyjaciółka "Królowej życia" wpadła w wir upiększeń. Fani mocno zaniepokojeni. Jak Edzia wygląda teraz

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sebastian Karpiel-Bułecka opowiedział szczerze o swoim małżeństwie z Pauliną Krupińską. "Nie mam do końca na to wpływu"

O tym się mówi: Katarzyna Cichopek przerywa milczenia. Aktorka tak skomentowała zachowanie Pauliny Smaszcz