Jak podaje portal "Interia", część watykanistów jest zdania, że duże szanse na zastąpienie papieża Franciszka ma Polak. Jako następcę obecnego Ojca Świętego, wskazuje się kardynała Konrada Krajewskiego. Pochodzący z Ameryki watykanista John L. Allen Jr nie ma wątpliwości, że to jedna z najbardziej prawdopodobnych kandydatur.

Kard. Krajewski będzie kolejnym papieżem?

Amerykański watykanista zwraca uwagę na wyjątkową postawę kard. Konrada Krajewskiego, który już kilkukrotnie pojawił się na ogarniętej wojną Ukrainie. John L. Allen Jr podkreślił, że pochodzący z Polski duchowny, nie przerwał swojej wizyty nawet wtedy, gdy znalazł się pod ostrzałem.

W trakcie jednej ze swoich wizyt na Ukrainie, kard. Krajowski odwiedził miejscowość Borodzianka, gdzie modlił się za dusze osób, które zostały tam zamordowane przez rosyjskie wojska.

Allen Jr. wskazuje, że Krajewski jest bardzo podobny do Franciszka, co może przekonać do oddania na niego głosu tych biskupów, którzy prezentują bardziej postępowe podejście. Tradycjonalistów może przekonać zaś polskie pochodzenie duchownego, które jest swoistym gwarantem bezpieczeństwa doktrynalnego.

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

"Robin Hood Papieża"

Kard. Konrad Krajewski pełni funkcję papieskiego jałmużnika. Jego działania sprawiły, że włoska prasa ochrzciła go mianem "papieskiego Robin Hooda". Wszystko po tym, jak Krajewski osobiście zdjął pieczę z licznika w kamienicy, której mieszkańcy zalegali za prąd. W jednym z wywiadów przyznał, że opłaca rachunki tych ludzi.

Warto jednak podkreślić, że papież Franciszek zaprzecza, jakoby miał w planach abdykację, jak miało to miejsce w przypadku jego poprzednika - Benedykta XVI. Oznacza to, że dywagacje nad wyborem jego następcy, nie mają póki co większego sensu.

Kard. Konrad Krajewski/YouTube @Archidiecezja Łódzka
Kard. Konrad Krajewski/YouTube @Archidiecezja Łódzka
Kard. Konrad Krajewski/YouTube @Archidiecezja Łódzka

Myślicie, że faktycznie kard. Konrad Krajewski ma duże szanse by w przyszłości stanąć na czele Kościoła Katolickiego?

To też może cię zainteresować: Niepokojące doniesienia na temat Elżbiety Dmoch obiegł media. Wokalistka zespołu 2 plus 1 trafiła do szpitala. Jaki jest jej stan

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mężczyźni noszący te imiona, są najwierniejsi ze wszystkich. Zdrada to ostatnia rzecz, jakiej można się po nich spodziewać

O tym się mówi: Złożyłeś wniosek o dodatek węglowy. Do twoich drzwi może zapukać kontrola