Jak informuje portal "Super Express", w ostatnim czasie nad Europą przetoczyły się trzy cyklony Marion, Karsta i Liv. Przyniosły one silne wichury, w których prędkość wiatru przekraczała nawet 125 km/h. Czy Polsce też przyjdzie się mierzyć z tak silnym wiatrem?

Trzy cyklony w jeden tydzień

Marion, Karsta i Liv to imiona trzech cyklonów, jakie przetoczyły się w tym tygodniu nad Europą. W środę 2 listopada na Wyspach Brytyjskich oraz na Islandii zanotowano podmuchy wiatru, które przekraczały prędkość 125 km/h. W wybrzeża obu wysp uderzały fale sięgające nawet kilkunastu metrów.

Mieszkańcy północno-zachodniej części naszego kontynentu borykają się z utrudnieniami komunikacyjnymi, do których doprowadziły cyklony. Meteorolodzy jednak uspokajają, wspomniane cyklony nie kierują się w stronę naszego kraju, co sprawia, że możemy odetchnąć z ulgą.

Pogoda dla Polski

Drogę w głąb kontynentu, blokują wspomnianym cyklonom, układy wysokiego ciśnienia, jakie rozlokowały się na wschodzie Europy. Silnego wiatru możemy spodziewać się jedynie w Sudetach, gdzie meteorolodzy zapowiadają pojawienie się porywów wiatru sięgających do 60 km/h.

Na czwartek 3 listopada synoptycy zapowiadają pogodę słoneczną - wyjątek stanowiły będą krańce północno-wschodnie, gdzie okresami się zachmurzy i może przelotnie popadać. Na termometrach zobaczymy od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Śląsku.

Na nadchodzący weekend synoptycy z IMGW przewidują pogodę raczej deszczową, z temperaturą oscylującą w okolicach 10 stopni Celsjusza. W piątek może mocniej powiać w północnej części kraju.

Jaką aurą przywitał was dziesiejszy dzień?

To też może cię zainteresować: Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki nie są już razem. Wiadomo, co stało za rozstaniem pary

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aida Kosjan-Przybysz zdradziła, czego możemy spodziewać się po osobach urodzonych w tym roku. Nie będzie z nimi łatwo

O tym się mówi: Matka dokonała straszliwego odkrycia. Niewiarygodne, co znajdowało się w halloweenowym cukierku jej 10-letniego dziecka