Jak informuje portal "Super Express", w poniedziałek 31 października w Oknie Życia w Łodzi znaleziono chłopca. Dziecko ma około tygodnia i jest szóstym maluszkiem, jakie znalazło ratunek w domu sióstr Urszulanek. Chłopca ochrzczono imieniem Tadeusz.

Tygodniowy chłopiec w oknie życia

Do łódzkiego Okna Życia zlokalizowanego przy klasztorze sióstr Urszulanek trafił tygodniowy chłopiec. Jak relacjonują siostry zakonne, dźwięk alarmu rozległ się około godziny 21:15. Przy maluszku zostawiona była kartka z informacją o tym, kiedy chłopczyk przyszedł na świat. Siostry zdecydowały się ochrzcić dziecko i nadały mu imię Tadeusz.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami, siostry zakonne powiadomiły zarówno pogotowie ratunkowe, jak i policję. Tadeusz został nakarmiony i przebrany w nowe ubrania. Medycy, którzy przybyli na miejsce, określili stan chłopca, jako dobry i zabali go do szpitala. Policja sporządziła też raport.

Sporządzenie go jest niezbędne, aby w sądzie rodzinnym ruszyła procedura adopcyjna, która zajmuje około kilku tygodni. W tym czasie sąd nadaje dziecku dane personalne, a także przydziela opiekę prawną nad dzieckiem wybranym osobom.

Okno życia. Źródło: Telewizja Echo24
Okno życia. Źródło: Telewizja Echo24
Okno życia. Źródło: Telewizja Echo24

Okno Życia - jak działa?

Okna Życia są miejscami zlokalizowanymi w całej Polsce, gdzie rodzice mogą w sposób w pełni anonimowy zostawić swoje dziecko, w bezpiecznych dla jego zdrowia i życia warunkach. Powstają one przy zgromadzeniach sióstr zakonnych. Zakonnice czuwają przez cały rok, aby móc szybko zareagować na pojawienie się maleństwa w oknie.

Okna Życia są tak skonstruowane, żeby można je otworzyć zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Specjalny alarm powiadamia siostry zakonne, że okno zostało otwarte i być może ktoś postanowił pozostawić w nim dziecko.

Okno życia/YouTube @tarwizja
Okno życia/YouTube @tarwizja

Mamy nadzieję, że mały Tadeusz znajdzie bezpieczny i kochający dom.

To też może cię zainteresować: Niespodziewane odejście Żory Korolyova, wstrząsnęło nie tylko jego sympatykami. Jak dziś wygląda ostatnie miejsce spoczynku tancerza

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Te rośliny warto mieć w domu. Nie tylko pięknie wyglądają, ale pełnią jeszcze ważną dla naszego zdrowia funkcję. Jaką

O tym się mówi: Rencistów i emerytów czekają rewolucyjne zmiany. Wejdą w życie na początku 2023 roku. O co dokładnie chodzi