Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", w okolicach Dnia Wszystkich Świętych ożywiają się dyskusje na temat Halloween. Nie brakuje osób, które nie widzą nic złego w tym święcie, choć dominują opinie, że nie powinniśmy przejmować obcych tradycji, tylko cieszyć się z własnych. Tym drugim, z pewnością nie spodoba się najnowszy trend, jaki można zaobserwować na straganach ze zniczami. Poznajcie szczegóły!

Zaskakujący trend na targowiskach ze zniczami

Wraz ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, pod nekropoliami w całej Polsce stanęły stragany ze zniczami i kwiatami. Na stoiskach pod warszawskimi cmentarzami pojawił się asortyment, który nawiązuje do obchodzonego w krajach anglosaskich Halloween.

Choć wielu osobom nie przeszkadza Halloween i nie widzą w nim żadnego zagrożenia, nie brakuje głosów oburzenia i słów o niebezpieczeństwie, jakie wynika z celebrowania tego pogańskiego święta. Szczególnie głośno, głosy te rozbrzmiewają w kościele katolickim, który próbuje stworzyć alternatywę dla halloweenowych zabaw promując "Bale Wszystkich Świętych".

Halloween/YouTube @R&B MIX
Halloween/YouTube @R&B MIX
Halloween/YouTube @R&B MIX

To można znaleźć przed cmentarzami

Nie da się ukryć, że Halloween, niezależnie od tego, jak duży sprzeciw budzi, na stałe wpisało się już także w polską rzeczywistość, choć oczywiście nie tak mocno, jak w krajach anglosaskich. Akcesoria wiążące się z Halloween można znaleźć na straganach pod warszawskimi nekropoliami.

Na stoiskach znajdziemy między innymi wydrążone dynie, szkielety, duchy, czarownice, a także maski nawiązujące do filmu "Krzyk".

Stragany przed Dniem Wszystkich Świętych/wirtualnapolska.pl
Stragany przed Dniem Wszystkich Świętych/wirtualnapolska.pl
Stragany przed Dniem Wszystkich Świętych/wirtualnapolska.pl

Natrafiliście na coś podobnego? Jakie jest wasze zdanie na temat Halloween?

To też może cię zainteresować: Nowe fakty w sprawie zdarzenia z udziałem Jerzego Stuhra. Motocyklista ze szczegółami opisał zachowanie aktora

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Rozenek jest już gotowa na Halloween. Gwiazda TVN poszła na całość. Pokazała jak wygląda obecnie jej dom

O tym się mówi: To nie koniec trudnych chwil rodziny królewskiej. Karol III i jego żona obawiają się publikacji księcia Harry’ego. Czy to będzie kompromitacja króla