Jak przypomina portal "Super Express", od jakiegoś czasu, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński znów objeżdża Polskę. Ostatnio odbyło się jego spotkanie z mieszkańcami Oleśnicy. Nie obyło się bez wpadki, którą od razu wykorzystał kabaret Neo-Nówka. O co dokładnie chodzi?

Jarosław Kaczyński znów jeździ po Polsce

Jarosław Kaczyński gościł ostatnio w Oleśnicy, gdzie spotkał się ze swoimi wyborcami. W trakcie swojego wystąpienia prezes PiS mówił między innymi na temat reparacji wojennych, jakie Niemcy powinni wypłacić Polsce za okres II Wojny Światowej. Prezes w kontekście reparacji, postanowił zażartować z własnego wzrostu.

"Niemcy uznali się za mocarstwo moralne. To tak, jakbym ja uznał się za koszykarza "En Be A" (NBA - red.). I to tego środkowego, największego" - powiedział Kaczyński rozbawiając swoim porównaniem siebie i całą salę.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka

Wiele osób zwróciło uwagę na to, że prezes Kaczyński niepoprwnie wymówił nazwę amerykańskiego Narodowego Związku Koszytkówi (ang. National Basketball Association). Prezes wymówił skrót po polsku, a nie po angielsku, jak powinien był to zrobić.

Neo-Nówka reaguje na wpadkę Jarosława Kaczyńskiego

Wpadkę prezesa Jarosława Kaczyńskiego od razu wyłapali kabareciarze z Neo-Nówki. W mediach społecznościowych ekipa kabaretu zamieściła nagranie ze wspomnianym błędem prezesa, dołączając do niego własny komentarz.

"Hej, hej, tu eN Be A. I love this game” - napisali członkowie grupy.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Urzędnicy umywają ręce w tej sprawie, a mieszkańcy są załamani. Nie wiedzieli, że ich domy w każdej chwili mogą runąć w przepaść

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ostatni projekt Franciszka Pieczki. Legendarny aktor kilkanaście dni temu wystąpił w filmie ważnej dla siebie osoby

O tym się mówi w Polsce: Mała Jagoda potrzebuje podania najdroższego leku świata. Każda złotówka jest na wagę życia

O tym się mówi na świecie: Pokazano pierwsze zdjęcie ostatniego miejsca spoczynku królowej Elżbiety. Sentymentalny wybór najdłużej panującej monarchini w historii