Na portalu "Sie pomaga", rodzice małej Jagody założyli zbiórkę, by zebrać środki na najdroższy lek świata. U dziewczynki zdiagnozowano najcięższą postać choroby - SMA 1, która odbiera dziecku sprawność. Jedyną szansą na zdrowie jest dla dziewczynki podanie leku, którego cena przekracza 9 mln zł. Dzięki terapii Jagoda może pokonać SMA. Do tego potrzebna jest jednak nasza pomoc.

Upragnione dziecko

Na stronie zbiórki możemy przeczytać, że Jagoda była bardzo wyczekiwanym dzieckiem. Jej mama starała się o nią przez 10 lat. Dziewczynka przyszła na świat w 34. tygodniu ciąży, drogą cesarskiego cięcia. Przez jakiś czas wydawało się, że wszystko jest w porządku, niestety później przyszła dramatyczna diagnoza.

Kiedy Jagoda miała pół roku, jej najbliżsi zauważyli, że z dziewczynką dzieje się coś niedobrego. Dziewczynka nie rozwijał się jak inne dzieci w jej wieku, przestała unosić główkę, ruszać rączkami i nóżkami. Choć mama Jagódki nie traciła nadziei, że to tylko chwilowa sytuacja, diagnoza lekarzy okazała się bezwzględna - SMA1.

Rodzina Jogody robi wszystko, aby dziewczynka mogła skorzystać z najdroższego leku świata, który pozwoli zatrzymać chorobę. Terapia prowadzona jest w Lublinie i polega na jednorazowym podaniu leku, który prowadzi do zmiany kodu genetycznego, czego skutkiem jest rozpoczęcie produkcji przez organizm chorego białka niezbędnego mięśniom.

Przykłady innych chorych dzieci, które poddano tej terapii, udowadniają, że jest ona niezwykle skuteczna. Aby Jagoda i jej bliscy mogli cieszyć się kolejnymi wspólnie spędzonymi latami, potrzebne są jednak pieniądze. Jagódki nie objęła bowiem refundacja leku.

Jagoda/siepomaga.pl
Jagoda/siepomaga.pl
Jagoda/siepomaga.pl

Jak wesprzeć Jagodę?

Na ten moment na zbiórce jest już ponad 7,7 mln zł. Brakuje już bardzo niewiele, aby dziewczynka mogła skorzystać z terapii genowej. Aby to było możliwe, potrzebna jest nasza pomoc. Każda złotówka jest tu na wagę życia.

Aby wesprzeć Jagódkę wystarczy wejść na stronę siepomoga.pl i wpłacenie, nawet najmniejszej darowizny. Można także wysłać sma o treści 0144345 na numer 75365.

Pomożecie Jagodzie wygrać walkę o życie?

To też może cię zainteresować: Anna Mucha wyjawiła, dlaczego nie ochrzciła dzieci. Bardzo szczere wyznanie gwiazdy

Zobcz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ważne zmiany w zakresie ogrzewania wchodzą w życie już od 1 października. O tym musi pamiętać część Polaków

O tym się mówi: Lech Wałęsa pokazał się w wyjątkowej odsłonie. Nie często mamy go okazję takim oglądać