Nie jest tajemnicą, że w lipcu bieżącego roku wprowadzono przepisy umożliwiające fiskusowi sprawdzanie obywatelom ich kont bankowych już na etapie momentu rozpoczęcia tak zwanego postępowania przygotowawczego.

Nawet nie wiemy, że nasze konto sprawdzane jest przez Urząd Skarbowy

Urząd Skarbowy nie musi już czekać z tym do czasu usłyszenia przez osobę fizyczną konkretnych zarzutów. Jak donosi "Super Express", pierwsi obywatele zostali już w taki sposób prześwietleni przez Urząd Skarbowy.

Według medialnych doniesień wielu naczelników Urzędów Skarbowych skierowało w sumie 33 wnioski do banków o dostęp. Stało się to w oparciu o artykuł 48 ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej. Z tych informacji wynika, że w ciągu dwóch miesięcy prześwietlonych zostało ponad 30 podmiotów lub osób.

Wielu mieszkańców Polski już dawno przekonało się, jaki wpływ na nasze bezpieczeństwo i jakość życia ma wprowadzenie przez rząd tak zwanego polskiego ładu. Jak się okazuje, jednym z jego elementów jest nieinformowanie właściciela konta bankowego o tym, że jest ono poddawane kontroli fiskusa.

Informacja, jaką przekazała mediom manager w kancelarii podatkowej Crido Magdalena Pieślak, mocno niepokoją - Podatnik nie jest nawet informowany o wszczęciu postępowania "w sprawie". Z pewnością wskutek omawianych zmian uszczerbku doznaje ochrona prywatności obywateli - wyjaśnia.

Co o tym sądzicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebawem czeka nas zmiana czasu na zimowy. Kiedy dokładnie to nastąpi. Czy to już ostatni raz, kiedy przesuniemy wskazówki w naszych zegarach

O tym się mówi: Prezydent Andrzej Duda nie będzie z tego zadowolony. Donald Trump bezlitośnie zakpił z głowy państwa