Jak przypomina portal "Super Express", choć pogoda już mocno jesienna, początek jesieni dopiero przed nami. Wraz z nastaniem tej pory roku, coraz częściej zaczynamy myśleć o zmianie czasu z letniego na zimowy. Kiedy dokładnie nastąpi? Czy będzie to ostatni raz,kiedy będziemy przesuwali wskazówki naszych zegarów?

Kiedy w 2022 roku nastąpi zmiana czasu na zimowy?

Przed nami tradycyjna zmiana czasu z letniego na zimowy. Jak co roku, dochodzi do niej w ostatni weekend października. W tym roku dojdzie do niej z 29 na 30 października. To właśnie wtedy cofamy wskazówki naszych zegarów o godzinę, z godziny 3 na 2. Warto pamiętać, że większość smartfonów i urządzeń podłączonych do sieci, dokonuje zmiany automatycznie.

Zmiana czasu/YouTube @Zdrowie i Życie
Zmiana czasu/YouTube @Zdrowie i Życie
Zmiana czasu/YouTube @Zdrowie i Życie

Nie jest tajemnicą, że od lat trwają dyskusje nad tym, czy zmiana czasu jest w dalszym ciągu zasadna. W Polsce, podobnie jak w wieli europejskich krajach, dominuje pogląd, że powinno się od niej odstąpić. W Parlamencie Europejskim doszło nawet do zatwierdzenia planu zniesienia zmiany czasu już w ubiegłym roku, ostatecznie jednak do tego nie doszło.

Co ciekawe, w Polsce wprowadzono rozporządzenie, na mocy którego czas będziemy zmieniać czas, co najmniej do 2026 roku. Przeciwnicy zmiany czasu wskazują, że zmiana czasu przynosi tylko iluzoryczne oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.

Zmiana czasu/YouTube @WTK
Zmiana czasu/YouTube @WTK
Zmiana czasu/YouTube @WTK

W założeniu, przejście na czas letni ma pozwolić lepiej wykorzystać fakt, że dłużej jest jasno - dlatego przesuwamy wówczas wskazówki o odzinę do przodu. W trakcie zmiany czasu na zimowy, przesuwamy czas po to, aby zniwelować zmianę wiosenną, a także po to, aby "przesynąć godziny wieczorne na wcześniejsze względem ruchu słońca po nieboskłonie".

Jesteście za rezygnacją ze zmiany czasu?

To też może cię zainteresować: Afera po pożegnaniu Elżbiety II. Jeden z polityków obecnych na uroczystościach, opublikował w sieci coś oburzającego. O co poszło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Afera po pożegnaniu Elżbiety II. Jeden z polityków obecnych na uroczystościach, opublikował w sieci coś oburzającego. O co poszło

O tym się mówi: Agata Duda z pewnością się tego nie spodziewała na ostatnich uroczystościach królowej Elżbiety II. Co mogło zepsuć jej humor